Menu

NSA sleduje počítače po celém světě

21.04.2014 16:54 | Karel Kovar + Přidat komentář
NSA sleduje počítače po celém světě

NSA sleduje počítače po celém světě | foto: CHIP

Podle zprávy v New York Times v současnosti NSA selektivně kontroluje více než 100 000 počítačů, aniž by o tom jejich uživatelé věděli.

Některé z počítačů ani dokonce nejsou připojeny k internetu. V takových případech do počítačů, které mají být monitorovány špióni nainstalují malý komunikační čip. Ten je poté schopný s retranslační stanicí komunikovat na nezveřejněné frekvenci až na vzdálenost 13 km, a předávat NSA potřebná data. Tyto čipy nejen pomáhají NSA kompletně sledovat počítač, ale také mohou sloužit pro jejich ovládání na dálku a do systému instalovat programy, aniž by si toho kdokoliv všiml. Háček je pouze v tom, že pro instalaci čipu potřebují zaměstnanci NSA přímý přístup k těmto počítači. Postižené počítače jsou rozmístěny po celém světě a podle dostupných informací jsou sledovány nejen s cílem sběru informací, ale také v případě potřeby slouží jako potenciální brány při útoku na zabezpečené sítě.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení