Menu

O2 spouští komerční provoz sítí 5G

18.06.2020 17:21 | Radek Kubeš + Přidat komentář
O2 spouští komerční provoz sítí 5G

O2 spouští komerční provoz sítí 5G | foto: CHIP

O2 novou mobilní sítí 5G během léta pokryje širší centrum Prahy a Kolína, nejrychlejší internet bude dostupný pro 15 % obyvatel hlavního města.

Technologii 5G operátor spustil na frekvenci 3,7 GHz, kterou O2 již dříve využívalo, doplněnou o technologie Massive MiMo 32T32R a 256QAM. 5G nyní umožňuje rychlost připojení 600/100 Mb/s. Možnost surfovat na nejrychlejší síti získají všichni zákazníci neomezených tarifů NEO Zlatý a Platinový a tarifů FREE+ Bronzový, Stříbrný a Zlatý, a to za symbolickou korunu měsíčně. Balíček 5G na zkoušku si zákazníci těchto tarifů včetně těch, kteří je využívají ve výhodných balíčcích O2 Spolu, budou moct od července aktivovat v online samoobsluze Moje O2.

Pro připojení k nejrychlejšímu mobilnímu internetu 5G zákazníci potřebují kromě pokrytí a balíčku k tarifu také 5G telefon. Technologii 5G začnou v síti O2 během prázdnin díky nové aktualizaci softwaru podporovat například již prodávané modely Samsung Galaxy S20 Ultra 5G, Samsung Galaxy S20+ 5G a také Samsung Galaxy A51 5G, který O2 do nabídky zařadí v červenci.

Modely Samsung Galaxy S20 Ultra 5G a Samsung Galaxy S20+ 5G nabízí O2 již nyní a až do konce června dává zákazníkům možnost je pořídit až o 4 tisíce korun levněji díky bonusu k novému tarifu nebo o 3 tisíce korun levněji díky programu O2 výhody pro zákazníky všech služeb. O další telefony od různých výrobců bude O2 nabídku 5G zařízení postupně rozšiřovat.

Sítě 5G najdou využití nejen v mobilních zařízeních, ale také pro pevné připojení domácností a firem tam, kde není dostatečně rychlý tradiční kabelový internet. Vlastnosti sítí 5G umožní také masivní rozvoj internetu věcí a s tím spojené rozšiřování řešení pro automatizaci výroby, chytrých měst a domácností. Nová generace mobilního internetu tak najde uplatnění například v dopravě, virtuální realitě, průmyslu a řízení výrobních procesů, sportu, ale také v oblasti zdravotnictví.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení