Menu

Obarvení starých fotografií: jak vdechnout letitým obrázkům nový život

28.12.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Obarvení starých fotografií: jak vdechnout letitým obrázkům nový život

Obarvení starých fotografií: jak vdechnout letitým obrázkům nový život | foto: salutfromparis/Pixabay

Černobílé snímky v barvě: to co zní na první pohled jednoduše zas tak úplně snadné být nemusí. Máme ale k dispozici bezplatné webové aplikace, které probudí vaše černobílé obrázky k životu.

Už v roce 2018 Google oznámil funkci, která ale doposud nebyla uvolněna. "Colorize" měla umožnit vybarvit černobílé fotky, uložené ve Fotkách Google. Vývojáři na nástroji neustále pracují a datum jeho uvolnění prozatím nebylo stanoveno.

Pokud byste i přesto některým svým černobílým obrázkům chtěli dopřát barvící kůru, lze k tomu použít bezplatné nástroje AI Picture Colorizer a Palette – Colorize Photos. Aplikace analyzují vaše černobílé fotky a využitím umělé inteligence jim dodají realistické barvy.

AI Picture Colorizer: obarvení a korekce fotek

aipicturecolorizer

Umělá inteligence pracuje velmi přesně a fotografie obarvuje s citem. | Zdroj: AI Picture Colorizer

Po dlouhou dobu bylo obarvování černobílých fotek časově náročnou ruční prací. Díky bezplatné webové aplikaci AI Picture Colorizer to ale za vás nyní udělá umělá inteligence. Stačí fotografii nahrát a webová aplikace se během několika sekund postará o zbytek.

Obrázky je nejlepší naskenovat v dobrém rozlišení alespoň 300 dpi, nebo vyfotit dobrým fotoaparátem. Jen tak dosáhnete lepších výsledků při barvení povrchů, jakými jsou předměty nebo obličeje. Nastavení hodnoty "Colorization Factor" nemá na konečný výsledek výrazný vliv.

Po kliknutí na "Colorize" se přidají barvy. Funguje to docela spolehlivě, a to i při relativně nízké kvalitě předlohy. Poté obrázek můžete přímo stáhnout. Pokud je fotka poškozená, je na webu k dispozici také nástroj pro opravu škrábanců, prasklin a dalších obrazových chyb. Je dobré jej použít ještě před barvením.

Palette – Colorize Photos: bezplatná, bez reklam, rychlá

palette

Pomocí bezplatného obarvovače fotografií "Palette – Colorize Photos" lze jakoukoliv černobílou fotku převést na barevný obrázek. | Zdroj: Palette – Colorize Photos

Webová aplikace Palette – Colorize Photos je více než úspěšnou alternativou. Její pomocí můžete realisticky obarvit černobílé fotografie. Například staré rodinné fotky.

Černobílé obrázky se vybarvují tak, jak by zdrojový motiv vypadal ve skutečnosti. Četné filtry, které jsou k dispozici, zprostředkují uživateli možnost vyzkoušet si různé umělecké směry.

Palette – Colorize Photos funguje bez registrace, je zcela zdarma a disponuje intuitivním uživatelským rozhraním. Z hlediska ochrany osobních dat výrobce slibuje, že po dokončení úprav všechny nahrané obrázky ze svých serverů odstraní.

Výrazné rozdíly mezi aplikacemi

Díky strojovému učení jsou při vybarvování starých fotografií aplikace úžasně přesné. Přesto ale jsou mezi nimi zřetelné rozdíly. Palette - Colorize Photos si vede lépe, výsledky jsou zjevně realističtější a fungování webové aplikace je bezchybné.

Zdroj: AI Picture ColorizerPalette – Colorize Photos

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Placené

  Redaktor asi úmyslně či nevědomky (obojí je špatné!) nezmiňuje že podobné stránky fungují zcela zadarmo!

  Reagovat na komentář

  Vyzkoušel jsem obě bezplatně

  Paletě je o fous lepší, souhlasím. Díky za tip

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení