Menu

Objevil se falešný web Alza.cz: v žádném případě na něm nic nenakupujte

14.11.2022 10:30 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Objevil se falešný web Alza.cz: v žádném případě na něm nic nenakupujte

Objevil se falešný web Alza.cz: v žádném případě na něm nic nenakupujte | foto: Alza / podvody na internetu press kit

Největší tuzemský obchod nejen s elektronikou aktuálně sužují podvodníci. Vyrobili si falešný web Alza.cz, který byste na první pohled těžko rozeznali od toho opravdového. Na co si dát pozor?

Alza varuje před podvodem

Alza varuje před tím, že se podvodníci jejím jménem snaží zmást zákazníky, kteří chtějí nakupovat elektroniku, drogerii a další zboží, které Alza prodává. Falešná stránka se může objevit ve vyhledávači, anebo vám ji někdo může poslat – třeba šmejdi, kteří se zmocnili WhatsAppu vašeho známého.

“Upozorňujeme zákazníky na podvodnou stránku, která se nachází na falešné doméně imitující adresu našeho e-shopu,” varuje Alza přímo na hlavní stránce svého obchodu. “Upozorňujeme zákazníky na podvodnou stránku, která zneužívá jméno naší firmy a právě probíhající akci Black Friday. Tato stránka nemá se společností Alza.cz a.s. nic společného a důrazně před ní varujeme. Veškeré oficiální akce našeho e-shopu probíhají výhradně na naší adrese https://www.alza.cz – a třeba právě akce Black Friday na našem e-shopu zahrnuje tisíce produktů, nikoliv pouze plenky,“ uvádí přímo v tiskovém sdělení z 10. listopadu.

Jak poznat falešnou Alzu?

Podvodný obchod vydávající se za Alzu poznáte zejména podle špatné adresy. Zatímco ta správná adresa je “www.alza.cz”, podvodníci používají “www.alza-cz.pro”. Dále, ačkoliv se jedná o veskrze dobře zpracovanou kopii webu tuzemského prodejce, nachází se tam spousta chyb a překlepů. 

Podvodná stránka Alza.cz | Zdroj: Alza

Podvodná stránka Alza.cz | Zdroj: Alza

Namísto “Doprava ZDARMA” web uvádí “Doprava VOLNÝ”. V objednávce pro změnu stojí “název” namísto “jméno” a pak také “Adresa ulice”, což je trochu krkolomný způsob, jak si říci o něčí bydliště.

Alza dále upozorňuje, že podvodníci na svém falešném webu nabízí v akci “Black Friday” pouze dětské pleny, zatímco opravdová Alza má v nabídce stovky a tisíce produktů. Další závažnou chybou je, že když u podvodníků rozkliknete produkt k nákupu, zobrazí se vám rovnou kontaktní formulář.

Jakmile tam zadáte kontaktní údaje, vyskočí vám stránka s platební branou označena v adresním řádku jako “pay.alza-cz.pro”. Tam po vás podvodníci chtějí zadat číslo karty, datum expirace a třímístný kód ze zadní strany. To však v žádném případě nevyplňujte, nejde o skutečnou objednávku, pouze dáváte šmejdům své platební údaje. Internetovým zločincům dokonce ani není stydno uvést pod formulář “Vaše data jsou bezpečně chráněna”.

Zdroj: Alza.czpodvodná stránka

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na BEl: co to meleš za kokotiny ?

  Reagovat na komentář

  Není náhodou fejk celý tento článek? Hned v prvním odstavci jak poznat falešníka je věta „…nachází se tam spoustu chyb a překlepů“, která sama obsahuje překlep – správně je spoustA. Autor buď neumí česky, nebo to psal automat? ;-)

  Reagovat na komentář

  Chyba v článku

  Reakce na Aleš : Není podstatné, že špatně uvedl podvodnou stránku, důležité je, že uvedl tu správnou.

  Reagovat na komentář

  Chyba v článku

  Až na to, že v článku se jmenuje stránka alza-pro.cz a ve screenshotů alza-cz.pro. Pisálek opět nezklamal!

  Reagovat na komentář

  Nefunkční

  Naštěstí už ten web nefunguje.

  Reagovat na komentář

  To za to nestojí. Alza, aby někomu něco vracela :D maximálně v podobě kupónu na další nákup.

  Reagovat na komentář

  Vrácení peněz

  Zkuste tam radši zavolat, neni to podvod, může jit o staré doklady, které jste zapomněl.

  Reagovat na komentář

  podvodné stránky Alza

  No tento podvod můze mit více podob,už cca před třemi měsíci jsem obdržel email,že mi Alza chce vrátit peníze,ač jsem tam minimálně dva roky nenakupoval.

  Reagovat na komentář

  zákeřnej Apple

  podovdná stránka vede na:
  http://www.apple.com/cz?…

  Hmm ten Apple je ale zákeřnej že se snaží vypadat jako Alza

  Reagovat na komentář