Menu

Oblíbený smartphone Galaxy terčem kritiky: skrýval Samsung závažnou chybu?

06.05.2021 17:40 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Oblíbený smartphone Galaxy terčem kritiky: skrýval Samsung závažnou chybu?

Oblíbený smartphone Galaxy terčem kritiky: skrýval Samsung závažnou chybu? | foto: Zana Latif/Unsplash

Výrobce Samsung v současnosti čelí žalobě uživatelů: řada z nich údajně zaznamenala u modelů řady Galaxy S20 rozšířenou chybu, o které Samsung pravděpodobně věděl, ale zatajil ji.

Ze strany uživatelů byla vznesena závažná obvinění proti společnosti Samsung, řada z nich podala na výrobce žalobu. Výrobce je obviněn ze zatajení "rozsáhlé vady" krycího skla fotoaparátu u řady Galaxy S20. Píše o tom server AndroidAuthority ve svém příspěvku s názvem "Samsung sued over broken Galaxy S20 camera glass".

Podle žaloby prodával Samsung chytré telefony, u nichž se sklo fotoaparátu bez jakýchkoliv vnějších příčin, včetně nárazu, rozbilo. Žaloba to hodnotí jako porušení řady zákonů na ochranu spotřebitele, pokus o podvod a porušení záruční ochrany.

Řada Galaxy S20: Samsung nenabízí žádnou variantu bezplatné opravy poškozeného skla objektivů

galaxyglass

Samsung: u modelu Galaxy S20 zaznamenalo mnoho uživatelů náhlé poškození skla fotoaparátu, a to bez jakékoliv vnější příčiny. | Zdroj: Jonas Leupe/Unsplash

Závada se týká skleněného krytu fotoaparátu, který Samsung instaluje na ochranu objektivů. Po jeho náhlém defektu zůstala v krytu díra – takto poškození popisují žalobci. Jak poškození vypadá, je vidět v jiném příspěvku serveru AndroidAuthority s názvem "Some Samsung Galaxy S20 Ultra users reporting randomly broken rear camera glass". Ve skle krytu se zničehonic objeví díra jako po proražení ostrým předmětem. Podle informací právního zástupce žalujících je možnou příčinou nahromadění tlaku uvnitř zařízení.

Pro poškozené zákazníky je obzvlášť nepříjemné, že Samsung jim prozatím nechce poskytnout žádnou formu kompenzace, a to ani bezplatnou opravu poškození. Za opravu bylo v některých případech potřeba zaplatit až 400 USD, a přesto došlo k opakovanému poškození. Pokud bude žaloba úspěšná, je možné očekávat zpětné platby a odškodnění. Nicméně vzhledem k tomu, že podobná soudní řízení nějakou dobu trvají, nemohou poškození majitelé smartphonů prozatím žádané kompenzace očekávat.

Na dotaz serveru AndroidAuthority se společnost Samsung k obviněním prozatím nevyjádřila.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Tyto výrobce již dlouho nekupuji

    Konkurence je mnohem levnější a kvalitnější a a bez problémů jistě každý je zná ale hlavně dodávají nabíječku pouzdro a další výhody rychlé nabíjení chytrý Miloš Kubina

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení