Menu
CHIP Speedtest

Obrazovka Androidu na ploše Windows: nejoblíbenější aplikace pro Android je od Microsoftu

29.10.2019 12:00 | Jiří Palyza
Obrazovka Androidu na ploše Windows: nejoblíbenější aplikace pro Android je od Microsoftu

Ve Windows 10 lze spárovaný smartphone s Androidem ovládat vzdáleně z plochy. Zdá se, že mnoho uživatelů na takovou funkci čekalo.

Bezplatná aplikace "Váš telefon" rozšiřuje systém Windows 10 o zajímavou funkci, která zpřístupňuje obrazovku spárovaného smartphonu s Androidem včetně doručování notifikací, psaní SMS a dalších činností. Zdá se, že uživatelé přesně na něco takového čekali. Doprovodná aplikace pro Android od Microsoftu, doplněk "Link to Windows pro Váš telefon", nyní obsadila v USA první místo v žebříčku stahování na obchodu Play a předstihla tak aplikace jako WhatsApp, Google Maps apod.

androidscreen0

Aplikaci Váš telefon si může stáhnout každý uživatel Windows 10 z Microsoft Store. Minimální požadavek na verzi systému je Windows 10, sestavení 1803. Prostřednictvím této aplikace je například možné psát SMS zprávy a pak je odeslat ze smartphonu s Androidem. Nahrávat lze také fotografie z Androidu na Windows desktop a po další aktualizaci Windows 10 by mělo být možné i telefonovat. Některé funkce jsou však dostupné pouze účastníkům programu Windows Insider.

Stáhněte si aplikace Váš telefon

Váš telefon - Windows 10 App 1.19092.403 dobrý
Bezplatná aplikace pro Windows 10 „Váš telefon“ vám umožní propojit smartphone Android s počítačem Windows. stáhněte si
Link to Windows - Android app. 3.7.10 dobrý
Aplikace pro Android zprostředkuje užší propojení vašeho smartphonu s počítačem s Windows a rozšíření funkcí. stáhněte si

Zrcadlení obrazovky Android selhává v Bluetooth

I s nejnovější verzí aplikace je stále obtížné spustit screen mirroring, zrcadlení obrazovky. Podpora se nevztahuje k jednotlivým verzím systému Android, ale k zařízení. Pro bezproblémovou funkci byste měli vlastnit zařízení, které Microsoft už úspěšně otestoval. V současnosti se jedná především o smartphony Samsung (S8, S9, S10, Note 8 a Note 9) a OnePlus 6/6T.

Pokud disponujete otestovaným zařízením, potřebujete ještě správný hardware pro bluetooth. Nutný je speciální bluetooth profil (Low Energy Peripheral Mode). I z typové řady Microsoftu Surface tomu doposud vyhovoval pouze Surface Go. Zda je vaše bluetooth vyhovující si ověříte ve Správci zařízení. V jeho okně vyberte adaptér Bluetooth a podívejte se do Podrobností ve volbě Vlastnosti. Zde vyhledejte, zda podporuje periferní roli "Low energy". Ve většině případů zde najdete hodnotu , pak podpora chybí. V zásadě se dá v mnoha případech problém vyřešit instalací nových ovladačů, dodnes ale nejsou připraveny.

Podívejte se ve Windows na oznámení, fotky a SMS z Androidu

androidscreen1

Méně náročné je zobrazení notifikací a SMS na ploše Windows.

Nijak vysoké hardwarové nároky mají oznámení. Pomocí aplikace pro smartphony můžete ve Windows zobrazovat oznámení pro Android. Funguje to v reálném čase. Lze také nastavit, která oznámení chcete pod Windows dostávat. Zprávy lze navíc mazat jak jednotlivě, tak i společně.

S doplňkovým nástrojem si můžete zrcadlení obrazovky dopřát už nyní

androidscreen2

Nástroje jako ApowerMirror přenášejí obrazovku Androidu na plochu Windows.

Bylo by příjemné, pokud bychom už nepotřebovali další nástroje k tomu, aby byl smartphone dokonale integrován do systému Windows 10. Takhle to ale zatím nejde. Pokud například chcete přenést obrazovku Androidu na Windows a smartphone dálkově ovládat, můžete použít ApowerMirror. Není to tak elegantní, jako řešení od Microsoftu, ale požadavky na hardware nejsou tak vysoké.

Stáhněte si: ApowerMirror

ApowerMirror 1.4.4.1 dobrý
Bezplatná verze ApowerMirror umožňuje snadný bezdrátový přenos obsahu smartphonu na obrazovku počítače nebo projektor.  stáhněte si
ApowerMirror - Aplikace pro Android 1.3.7 dobrý
S bezplatnou aplikací pro Android ApowerMirror můžete streamovat svá videa, fotografie a další mediální soubory ze smartphonu Android do počítače. stáhněte si


Mělo by toho být víc

Integrace Androidu je typickým příkladem toho, jak Microsoft pracuje s novinkami ve Windows 10. Představí se skvělý nápad, jako např. v tomto případě integrace Androidu pod Windows. Přijde jeho realizace se základními funkcemi a uživatelé si mohou vyzkoušet několik maličkostí. Ale místo toho, aby výrobce pokračoval s dalšími funkcemi a rozsáhlejší integrací, novinka přešlapuje na místě.

Screen mirroring je určitě skvělý, ale jednak je k dispozici jen pro málo typů smartphonů a dále silně limitován požadovaným hardwarem pro bluetooth. Podporovaných modelů by mělo být více a hlavně by celý proces měl být rychlejší. Mnoho uživatelů by se jistě rádo vzdalo jiných novinek Microsoftu, pokud by se výrobce více věnoval integraci Androidu a postupoval rychleji.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení