Menu

Ochrana domény .CZ se prodlužuje na 60 dní

03.10.2011 08:57 | Redakce Chip + Přidat komentář
Ochrana domény .CZ se prodlužuje na  60 dní

Ochrana domény .CZ se prodlužuje na 60 dní | foto: CHIP

Ochranná lhůta před zrušením domény .cz se prodlužuje ze současných 45 dnů na 60 dní. Cílem všech aktualizací je především zvýšení ochrany práv a bezpečnosti osobních údajů držitelů domén a zabezpečení databáze proti automatizovanému získávání dat.

První důležitou změnou, kterou vydalo sdružení CZ.NIC k 1. říjnu v nové verzi dokumentace "Pravidla registrace" je prodloužení ochranné lhůty u domén, kterým hrozí expirace. Zatímco dosud byla doména zrušena po 45 dnech od data, do kterého byla zaplacena, v současnosti dochází k jejími uvolnění prakticky až po dvou měsících.

Další úprava dokumentů souvisí s pravidly činnosti registrátora. V jejich novém znění je konkrétněji specifikováno omezení, která ještě více chrání soukromí držitelů domén. Poslední změna se týká zpoplatnění nadlimitních dotazů registrátorů do registru domén .CZ.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení