Menu

Odstraňte barevný nádech fotografií pomocí Photoshopu

20.06.2016 13:32 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Odstraňte barevný nádech fotografií pomocí Photoshopu

Odstraňte barevný nádech fotografií pomocí Photoshopu | foto: CHIP

Nechtěný barevný nádech, například dožluta, lze snadno odstranit v grafickém programu Photoshop. Nejjednodušší to je v případě, kdy jste fotografovali ve formátu RAW. 

Pak tento problém snadno vyřešíte v podstatě hned po otevření snímku v tomto programu. Otevře se totiž dialogové okno, ve kterém máte možnost řadu nastavení snímku ovlivnit a podle potřeby tak vyladit barvy. Většinou je problém ve špatně zvoleném vyvážení bílé barvy. V dialogovém okně proto najdete řadu předdefinovaných barevných teplot, které můžete vybírat v nabídce »Vyvážení bílé«.

Vyzkoušejte nabízená nastavení a ihned uvidíte, jak se změna projeví. Případně můžete experimentovat i s regulátory teploty barev a odstínu, než se vám podaří žlutý odstín odstranit. V této fázi máte samozřejmě možnost opravit i další vady fotografie, jako je horší ostrost nebo vyšší šum. Hotový snímek si uložte.

Máte-li fotografii pouze ve formátu JPEG, můžete barvy také upravit. Nejprve je ale potřeba snímek převést do tiskových barev CMYK, abyste mohli s odstínem žluté pracovat samostatně. Za tímto účelem klikněte na »Obraz | Režim| CMYK barva«. CMYK má ve srovnání s barevným spektrem RGB širší spektrum barev a Photoshop odhaduje přesné barevné tóny/odstíny prostřednictvím barevných profilů. Konverzi barev potvrďte v samostatném dialogovém okně. Dále si vytvořte novou vrstvu výplně nebo úprav tak, že v okně vrstev kliknete na ikonu zpola vyplněného kruhu. Z nabídky vyberte »Křivky«. V otevřeném okně zvolte položku »Kanál« a z nabídky vyberte žlutou barvu. Následně potáhněte horní roh grafu trochu dolů, dokud nebudete s výsledkem spokojeni. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení