Menu

Olympus SP-810UZ Ultra Zoom s 36x přiblížením

27.07.2011 14:54 | Redakce Chip + Přidat komentář
Olympus SP-810UZ Ultra Zoom s 36x přiblížením

Olympus SP-810UZ Ultra Zoom s 36x přiblížením | foto: CHIP

Společnost Olympus představila nový digitální fotoaparát SP-810UZ, který zaujme hlavně 36násobným optickým zoomem, 14megapixelovým obrazovým snímačem a kompaktními rozměry.

SP-810UZ je přímým nástupcem modelu SP-800UZ. SP-810UZ však není vybaven jen lepšími a modernějšími technologiemi, je také výrazně menší. Ve skutečnosti se jedná o nejmenší fotoaparát na světě s optickým výkonem přesahujícím 30násobný zoom. Fotoaparát bude v prodeji počátkem září ve stříbrném a černém provedení.

Světelný širokoúhlý zoom objektiv 1:2.9-5.7 s ohniskem 24-864mm kombinuje duální stabilizátor obrazu a zvýšenou citlivost ISO pro dokonale ostré fotografie a prakticky žádné rozostření ve videu. Pokud potřebujete vyfotit dynamické utkání plážového volejbalu, pak přijde vhod zaostřovací režim AF-Tracking, který dokáže sledovat zaostřený objekt, i když ten se na chvíli vytratí ze záběru.

Uživatelé s kreativními schopnostmi ocení některý z 10 uměleckých filtrů, které lze aplikovat na fotografie i videa. Patří sem také nové filtry Miniatura a Odlesky. Miniatura dodá vašim záběrům vzhled miniaturního modelu, jakési makety s velmi malou hloubkou ostrosti, sytějšími barvami a větším kontrastem. Režim Odlesky simuluje paprskovité odlesky od všech velmi jasných, svítících objektů. Světelný a širokoúhlý objektiv poskytuje celou škálu možností, jak si pohrát s hloubkou ostrosti, rozostřeným pozadím a portréty. V režimu 3D spojuje SP-810UZ dvě fotografie stejného objektu pořízené ze dvou různých úhlů do jediného trojrozměrného snímku. 3D fotografie pak lze prohlížet na televizorech s 3D funkcí a s 3D brýlemi. Dalším zajímavým prvkem je vestavěný panoramatický režim, se kterým vytvoříte širokoúhlé panoramatické scenérie jednoduchým stisknutím tlačítka spouště a otáčením fotoaparátu kolem dokola. Přímo ve fotoaparátu pak dojde ke spojení tří snímků do jednoho širokoúhlého.

Budete-li si chtít prohlédnout natočené video záběry v HD kvalitě, stačí jen připojit fotoaparát přes HDMI rozhraní k ploché televizi. K rychlému náhledu postačí i 3” LCD displej fotoaparátu ve formátu 16:9. Případně si můžete fotografie přenést do počítače pomocí USB kabelu, nebo s Eye-Fi paměťovou kartou i bezdrátově.

Eliminací všech manuálních nastavení se můžete s SP-810UZ soustředit na to nejdůležitější, totiž zachycení toho pravého okamžiku. Inteligentní automatický režim rozpozná pět nejčastěji fotografovaných scén a podle nich následně zvolí ta správná expoziční nastavení, provede zaostření, případně zvolí režim blesku.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení