Menu

OneMesh pro snadné budování domácích Wi-Fi sítí

26.06.2019 07:30 | Milan Loucký + Přidat komentář
OneMesh pro snadné budování domácích Wi-Fi sítí

OneMesh pro snadné budování domácích Wi-Fi sítí | foto: CHIP

Řešení TP-Link OneMesh – Wi-Fi Mesh Extender RE300 je určeno pro snadné budování domácích Wi-Fi sítí a první produkt této řady. 

Technologie OneMesh vychází z principu současných mesh sítí a její hlavní výhodou je roaming Wi-Fi signálu. Hlavní Wi-Fi router a extender spolupracují na vytvoření jednotné sítě s jediným názvem sítě. Telefon nebo tablet je tak automaticky připojen k nejbližší jednotce s nejsilnějším signálem. Při pohybu po domě se pak připojená zařízení automaticky přepínají mezi routerem nebo extendery pro dosažení maximální rychlosti.

Extender RE300 se bezdrátově připojuje k routeru a rozšiřuje, případně posiluje signál do oblastí, kam router sám nedosáhne, a to s rychlostí až 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 867 Mbps v pásmu 5 GHz. Tak lze eliminovat mrtvé zóny.

Kromě rychlosti odpovídající standardu AC1200, využívá OneMesh pro její zvýšení i několik technologických inovací. Jednou z nich je volba Adaptive Path Selection, která udržuje síť v nejvyšší rychlosti tím, že automaticky vybere nejrychlejší cestu k routeru v rámci obou používaných pásem. Další možností je vysokorychlostní režim, při kterém dojde k použití obou Wi-Fi pásmem k vytvoření jednoho „super“ vysokorychlostního připojení, ideálního pro streamování a hraní her ve vysokém rozlišení.

Díky jednotné technologii OneMesh lze propojit jakýkoliv OneMesh router s jakoukoliv OneMesh jednotkou, nyní extenderem RE300. Funkčnost této technologie je dostupná i pro některé aktuální routery TP-Link, a to nahráním nového firmwaru. V současnosti je dostupná aktualizace například pro modely Archer C7 (verze V4.0 a vyšší) a připravuje se úprava i pro další routery, extendery i powerline adaptéry.

Klíčové vlastnosti RE300:

•             Rozšiřuje duální Wi-Fi pásmo v celém domě, aby se odstranily mrtvé Wi-Fi zóny.

•             Vytvoří síť Mesh připojením k routeru OneMesh pro bezproblémové pokrytí celého domova.

•             Pro stabilnější bezdrátový provoz funguje v pásmu 2,4 GHz (300 Mb/s) a 5 GHz (867 Mb/s).

•             Inteligentní signální světlo pomáhá najít nejlepší umístění pro optimální pokrytí Wi-Fi, a to zobrazením síly signálu.

•             Stisknutím tlačítka WPS můžete snadno nastavit síť Mesh, kterou můžete jednotně spravovat z aplikace Tether nebo Web UI.

•             Spolupracuje s libovolným Wi-Fi routerem nebo bezdrátovým přístupovým bodem.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení