Menu

Oracle uvádí novou generaci zařízení Virtual Compute Appliance

01.07.2014 20:16 | Karel Kovar + Přidat komentář
Oracle uvádí novou generaci zařízení Virtual Compute Appliance

Oracle uvádí novou generaci zařízení Virtual Compute Appliance | foto: CHIP

Nejnovější integrovaný systém nabízí řešení infrastruktury pro soukromé cloudy i podnikové aplikace

Podniky, které chtějí uspět v současném prostředí, musí být schopny nasazovat v co nejkratší době inovace i nové aplikace a okamžitě reagovat na změny trhu. Hlavní překážkou pro rychlé reakce (agilitu) je dnes složité prostředí podnikového IT, infrastruktura výpočetních zdrojů, síťových prvků a datových úložišť od řady dodavatelů, kdy provedení změny vyžaduje rozsáhlé konfigurace různých systémů. Zařízení Virtual Compute Appliance od společnosti Oracle je navrženo tak, aby organizacím umožnilo zrychlit kritické procesy. Jedná se o integrovaný systém umožňující provozovat prakticky jakoukoliv aplikaci a podporovat maximum cloudových služeb.

Zařízení Virtual Compute Appliance poskytuje zákazníkům konvergovanou infrastrukturu. Toto řešení lze nasadit pro konsolidaci prakticky všech typů úloh v datových centrech, a vytvořit tak výkonnou platformu odolnou proti selhání, kterou je možné snadno používat i řídit a bude připravena k dalšímu růstu.

Hlavní vlastnosti

Zařízení Virtual Compute Appliance společnosti Oracle radikálně zjednodušuje způsob, jímž uživatelé instalují, nasazují a řídí konvergované infrastruktury, a to pro prakticky veškeré aplikace i cloudové služby. Společnost Oracle je jediným dodavatelem konvergované infrastruktury, který dokáže nabídnout komplexní a integrované řešení, kdy je hardware a software navržen a otestován společně. Zařízení Virtual Compute Appliance může proto výrazně snížit provozní náklady i složitost IT prostředí; současně jde o extrémně výkonný systém. Nová generace umožňuje zákazníkům provozovat aplikace nebo služby společnosti Oracle i třetích stran a přitom minimalizovat čas potřebný ke zprovoznění těchto aplikací a konfiguracím systému. K tomu lze využít šablony z řešení Oracle VM, které urychlují nasazování aplikací a služeb. Tyto šablony jsou určeny pro více než 100 softwarových balíčků společnosti Oracle a čas potřebný k jejich nasazení se pak zkrátí ze dnů na hodiny či minuty. Virtual Compute Appliance umožňuje konsolidovat na jedinou platformu aplikace pro operační systémy Oracle Solaris, Oracle Linux, další linuxové distribuce i Microsoft Windows. Zařízení představuje ideální platformu pro cloud, protože komponenta Oracle Enterprise Manager 12c podporuje nasazení různých modelů cloudové architektury, např. IaaS (infrastruktura jako služba), PaaS (platforma jako služba) a DBaaS (databáze jako služba). Mnoho zákazníků již zařízení Virtual Compute Appliance nasadilo pro poskytování služeb privátního cloudu klientům, kteří používají aplikace Oracle E-Business Suite, Oracle Hyperion, databázi Oracle nebo aplikace pro Windows.

 Ochrana investic

Virtual Compute Appliance lze v případě potřeby rozšiřovat, což pro zákazníky znamená ochranu jejich investice. Podpora technologie Oracle Trusted Partitions umožňuje zákazníkům licencovat software Oracle na základě počtu virtuálních procesorů (vCPU). Úložnou kapacitu zařízení lze snadno a rychle rozšířit pomocí úložného systému Oracle ZS3 Series. Tato funkce ve virtualizovaných prostředích s vysokou hustotou zvyšuje propustnost a snižuje latenci (dobu odezvy).

Podrobnější informace najdete na adrese www.oracle.com/…w/index.html.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení