Menu

Otravná chyba iPhonu: proč obrazovky mobilu náhle zrůžoví

25.01.2022 11:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Otravná chyba iPhonu: proč obrazovky mobilu náhle zrůžoví

Otravná chyba iPhonu: proč obrazovky mobilu náhle zrůžoví | foto: Jeremy Bezanger/Unsplash

Řada uživatelů iPhonů si v současné době stěžuje na obzvlášť nepříjemný problém: softwarová chyba způsobuje, že obrazovky smartphonů Apple náhle zrůžoví. O chybě se údajně ví už delší dobu, ale zatím neexistuje žádná oprava.

Řada iPhone 13 je na trhu dostupná už od září 2021. Nejnovější verzi iPhonu si už pořídilo nespočet nadšenců a fanoušků společnosti Apple, ale ne všichni jsou spokojeni. V současnosti to vypadá, že mnoho smartphonů řady 13 je postiženo poněkud zvláštní chybou.

Podle zpráv z médií se obrazovky zařízení některých uživatelů z ničeho nic zbarvily do růžova, což pochopitelně značně komplikuje jejich další používání. Na rozdíl od předchozích podobných případů ale obrazovka barvu nezmění úplně. Chyba se projevuje spíš jako růžový filtr.

Růžová obrazovka iPhonu: problém je zřejmě známý už několik měsíců

iphonepinkdisplay

Mnoho majitelů telefonů iPhone 13 si v současné době stěžuje na růžové zabarvení obrazovky. | Zdroj: Discussions.apple.com/TechCarving

Podle příspěvku na serveru news.mydrivers.com (https://news.mydrivers.com/1/810/810772.htm) způsobuje chyba kromě růžové obrazovky také zpoždění v reakcích, automatické restarty a další problémy. Mezitím uživatel @BossLianbo na síti Weibo oznámil, že podle zákaznického servisu Apple se nejedná o hardwarový problém. Uživatelům se proto doporučuje, aby svůj systém aktualizovali. Vypadá to ale, že ne vždy aktualizace vede ke kýženému výsledku. Zdá se, že v takových případech společnost Apple postižená zařízení vymění.

Apple velmi pravděpodobně o chybě ví. Ani to nepřekvapuje, protože nejde o nic nového. Na změnu barvy obrazovky si uživatelé na fóru Apple stěžovali už v říjnu 2021, tedy měsíc po uvedení nových telefonů výrobce na trh. Je to vidět například v příspěvcích na discussions.apple.com pod vláknem "My Iphone 13 pro screen itself turn Pink (purple) and Randomly Crashing". Zatím se ale nepodařilo najít žádné řešení. Zabývá se tím i spousta uživatelů na redditu, jejich příspěvky jsou vidět pod vláknem "iPhone 13 Pink Screen Issue is Caused by a Software Bug, Apple Confirms". Postiženy jsou zřejmě všechny modely řady 13, tedy nejen iPhone 13, ale také iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení