Menu

Outlook: Microsoft připravuje komplexní novou verzi poštovního programu pro všechny uživatele

06.01.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Outlook: Microsoft připravuje komplexní novou verzi poštovního programu pro všechny uživatele

Outlook: Microsoft připravuje komplexní novou verzi poštovního programu pro všechny uživatele | foto: Muhammad Ribkhan/Pixabay

Microsoft plánuje velkou změnu Outlooku pro PC s Windows a Mac. Pracuje na projektu s kódovým názvem "Project Monarch", který by měl dosavadní aplikaci zcela nahradit.

Už před nějakým časem Microsoft oznámil, že v oblíbeném e-mailovém programu Outlook provede změny. Jeho vizí je mít jednotnou verzi pro všechna zařízení, která odlehčí vývojářům a umožní uživatelům přístup ke všem funkcím. Aby to bylo možné realizovat, Microsoft v současnosti pracuje na projektu "Monarch", který by měl desktopové aplikace Outlooku pro Windows a Mac nahradit.

Jak uvádí informační portál Windows Central, jde o další vývoj stávající webové verze aplikace Microsoft Outlook. Aktuální aplikace, jakými jsou například Mail a Kalendář, Outlook (Win32) a Outlook Web by měly být sloučeny do jednotného celku. Struktura kódu na pozadí by tak měla být pro vývojáře lépe zvládnutelná a všem uživatelům by měly být poskytnuty stejné funkce.

Vyzkoušejte si: Outlook Web App

outlookwebapp-logo

Outlook Web App

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí webové aplikace Outlook Web App od Microsoftu můžete přijímat, číst a psát e-mailové zprávy v prostředí prohlížeče. Také umožňuje správu kontaktů a plánování schůzek.

Stáhněte si

Nový Outlook na sebe ale ještě nechá čekat

První verze náhledu nové verze Outlooku se očekávají na konci roku 2021. Uživatelé desktopových verzí tak budou muset být ještě nějakou chvíli trpěliví. Jistou naději skýtá informace pro uživatele počítačů Mac: nová aplikace by měla být lépe integrována do operačního systému Apple. To by mělo umožnit používání funkcí, ke kterým patří oznámení a offline úložiště.

Chcete-li okusit, jak by mohla nová verze vypadat, můžete se podívat na Outlook Web. Ačkoliv prozatím nenabízí všechny funkce, které by univerzální varianta Outlooku nakonec měla mít, získáte alespoň první dojem ze základní struktury, která se používá pro projekt "Monarch".

owa

Stávající vzhled prohlížečové verze Outlooku naznačuje, jakým směrem by mohl nadále pokračovat vývoj jednotného prostředí projektu "Monarch". | Zdroj: Microsoft/Outlook Web Access

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení