Menu

OVH převezme od VMware cloudovou divizi vCloud Air

12.04.2017 20:12 | Milan Loucký + Přidat komentář
OVH převezme od VMware cloudovou divizi vCloud Air

OVH převezme od VMware cloudovou divizi vCloud Air | foto: CHIP

Společnosti VMware a OVH, globální poskytovatel škálovatelných cloudových služeb, dnes oznámily, že OVH zamýšlí převzít divizi VMware vCloud Air.

Podrobnosti o finanční stránce transakce, jejíž uzavření se očekává ve druhém čtvrtletí tohoto roku, nebyly zveřejněny.

vCloud Air je cloudová služba společnosti VMware založená na softwarovém datovém centru, určená specificky pro potřeby podniků, jimž nabízí bezpečné hybridní cloudové prostředí.  Nedávné představení obousměrné migrace do cloudu bez přerušení provozu a hybridní architektury DMZ (Demilitarised Zone) umožnilo zákazníkům zrychlit tempo přechodu na cloud a zároveň udržet patřičnou míru bezpečnosti, souladu s předpisy a kontrolu. Od svého vzniku slouží vCloud Air významným firmám z různých oborů, které přechází na hybridní cloudové prostředí.

Společnost VMware se začala postupně ve své obchodní strategii zaměřovat na poskytování hybridního a tzv. cross-cloudového softwaru a služeb. Jako další vývojový krok VMware přenechá společnosti OVH datová centra vCloud Air, zákazníky, kteří je využívají, a týmy podpory v USA a Evropě. Po dokončení převzetí bude OVH provozovat službu jako „vCloud Air Powered by OVH“, bude nadále využívat hybridní cloudovou infrastrukturu VMware a bude úzce spolupracovat se společností VMware při uvádění služeb na trh a poskytování zákaznické podpory u tří osvědčených způsobů využití vCloud Air: rozšiřování, konsolidace a obnově datových center.

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení