Menu

Ovládejte televizor prostřednictvím reproduktoru s umělou inteligencí

20.02.2018 14:46 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Ovládejte televizor prostřednictvím reproduktoru s umělou inteligencí

Ovládejte televizor prostřednictvím reproduktoru s umělou inteligencí | foto: CHIP

Pomocí domácího inteligentního reproduktoru Google Home můžete ovládat několik domácích přístrojů.

Prostřednictvím hlasového příkazu pro inteligentní reproduktor Google Home (prodává se u nás za asi 4 500 Kč) tak například můžete i vypnout nebo zapnout televizor. K televizoru ale ještě musíte připojit Chromecast – levný streamovací adaptér od Googlu. Stačí ho vložit do volného HDMI portu televizoru a napájení a televizor pak může přijímat příkazy. Dalším požadavkem pro to, aby bylo možné hlasově ovládat televizor prostřednictvím Google Home, je podpora standardu HDMI-CEC (Consumer Electronics Control) ze strany televizoru. Jestliže televizor HDMI-CEC podporuje, lze ho ovládat právě přes HDMI port.

Většina současných modelů televizorů standard HDMI-CEC podporuje, ale někdy je nutné tuto funkci v nastavení televizoru nejprve aktivovat. Podívejte se do příručky k televizoru. Spolupráce Google Home a Chromecastu pak už funguje automaticky. Potom stačí, když vydáte hlasový pokyn »OK Google, Turn on/the/my TV« pro zapnutí, případně »OK Google, Turn off/the/my TV«. Máte-li v domácnosti více televizorů s Chromecastem, můžete si je pojmenovat a v hlasovém příkazu specifikovat, jaký televizor chcete vypnout nebo zapnout. Do svého chytrého telefonu si také můžete nahrát aplikaci Google Home a ovládat televizor prostřednictvím mobilního telefonu nebo tabletu se systémem Android.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení