Menu

Panasonic PT-AT5000E – Full HD projektor s 3D

05.09.2011 13:52 | Redakce Chip + Přidat komentář
Panasonic PT-AT5000E – Full HD projektor s 3D

Panasonic PT-AT5000E – Full HD projektor s 3D | foto: CHIP

Společnost Panasonic představila svůj první 3D projektor pro domácí kina s rozlišením Full HD. Má vysoký kontrast, vysokou svítivost a vysokou cenu. Při 2d Projekci zvládne 300palcovou úhlopříčku, při 3D projekci „jen“ úhlopříčku 200palcovou.

Jako první 3D projektor využívá Panasonic PT-AT5000E technologie průhledných LCD panelů na frekvenci 480 Hz v kombinaci s technologií Overdrive. Výsledkem je znatelné omezení dvojitých linií v obraze (tzv. crosstalk). O kvalitu obrazu ve dvourozměrné i třírozměrné podobě se stará nový optický systém s poměrem kontrastu 300 000:1 a svítivostí 2 000 lumenů.

S novým domácím projektorem Panasonic si divák vychutná filmy v kvalitě, která odpovídá představám jejich tvůrců, a nabídne zážitek, jenž si v ničem nezadá se špičkově vybaveným kinosálem.

Parametry 3D obrazu lze doladit pomocí funkcí 3D Viewing Monitor a 3D Picture Balance. Díky první ze jmenovaných funkcí lze 3D efekt nastavit podle velikosti obrazu tak, aby odpovídal zavedeným bezpečnostním a zdravotním požadavkům. Funkce 3D Picture Balance zase umožňuje zobrazit obraz pro levé a pravé oko souběžně vedle sebe a následně ho upravit podle momentální potřeby. Mezi další nadstandardní funkce patří konverze běžného dvourozměrného obrazu do 3D, kdy má uživatel k dispozici pět různých typů 3D efektu.

Projektor má infračervený vysílač pro aktivní synchronizaci s 3D brýlemi. Diváci tak mohou použít stejný typ brýlí jako majitelé 3D televizorů Panasonic VIERA, tj. modely TY-EW3D10E, TY-EW3D2LE, TY-EW3D2ME a TY-EW3D2SE (brýle se prodávají samostatně jako doplňkové příslušenství). Pokud je zapotřebí synchronizovat signál na delší vzdálenost, lze dokoupit i samostatný infračervený vysílač  ET-TRM110.

Projektor PT-AT5000E nabízí bohaté možnosti úpravy a nastavení obrazu. Nároční filmoví diváci, kteří mají širokoúhlé plátno s poměrem stran 2,35:1, jistě ocení funkci Inteligentní paměť objektivu (Intelligent Lens Memory). Tento typ širokoúhlého plátna sice nejlépe navozuje atmosféru velkého kinosálu, ale zároveň přináší jisté omezení – při promítání filmů s poměrem stran 4:3 nebo 16:9 je nezbytné manuálně upravit zoom a ostření, aby se promítaný obraz vešel do plátna. S funkcí Intelligent Lens Memory tato komplikace zcela odpadá. Do paměti projektoru lze totiž uložit šest různých nastavení zoomu/ostření a přednastavené hodnoty pak snadno aktivovat stiskem příslušného tlačítka. PT-AT5000 má rovněž autodetekci poměru stran, takže umí automaticky přepnout nastavení mezi standardním širokoúhlým zobrazením 16:9 a „kinosálovým“ 2,35:1.   

Mezi další přednosti patří dva 12voltové terminály a podpora technologie VIERA Link, díky níž lze dálkovým ovladačem ze základní výbavy ovládat nejen projektor, ale i jiná kompatibilní zařízení značky Panasonic.

Nastavení a instalace projektoru jsou naprosto jednoduché. Projektor je vybaven 2x zoomem, takže už ze vzdálenosti 3,6 metru od projekční plochy lze mít obraz s úhlopříčkou 305 cm! Stejně jako předchozí modely má PT-AT5000E posuvný objektiv, který umožňuje 100procentní vertikální a 26procentní horizontální posuv obrazu. Projektor je tudíž možné bez problémů umístit těsně pod strop nebo na zeď.

Zadní panel projektoru nabízí celou řadu přípojných míst pro různé typy videosignálu. Projektor má tři terminály HDMI verze 1.4 a dva vstupy pro Composite Video. Vstupy HDMI jsou kompatibilní se standardy x.v.Colour  a Deep Colour (podpora 12bitové barevné hloubky).

Nový projektor se vyznačuje nejen luxusní funkční výbavou, ale také šetrností vůči životnímu prostředí. Inteligentní správa napájení reguluje výkon lampy podle zobrazovaného obsahu. U temnějších scén, kde není nutný maximální jas, lampa automaticky omezí výkon, čímž se snižuje průměrná spotřeba projektoru o 10 %.

3D projektor Panasonic PT-AT5000E bude k dispozici od října 2011 za doporučenou maloobchodní cenu 83 990 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení