Menu
CHIP Speedtest

Patent firmy Huawei: odhaluje otočný panel čoček fotoaparátu

30.12.2019 13:25 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Patent firmy Huawei: odhaluje otočný panel čoček fotoaparátu

Na internetu se neustále objevují patenty společností, z nichž lze vyčíst nejnovější funkce připravovaných zařízení. Nyní je to i patent firmy Huawei, který popisuje funkci fotoaparátu už známou od Samsungu a Asusu.

Nová patentová přihláška nám odhaluje plány, které zamýšlí realizovat firma Huawei. Jsou v ní zobrazeny chytré telefony se třemi kamerami, které lze na těle telefonu otáčet zepředu dozadu.

V roce 2020 by Huawei mohl v oblasti fotoaparátů na smartphonech představit něco zcela nového. Na webových stránkách Let's Go Digital byla odhalena patentová přihláška u čínských úřadů, která byla schválena 17. prosince 2019.

Huawei přichází s ne úplně neznámým nápadem

huaweipatent1

Patentová přihláška zobrazuje trojitou kameru, která se může otáčet zepředu dozadu.

Podaný patent popisuje chytrý telefon, který je vybaven kamerou se třemi čočkami. Jsou instalovány na malém panelu, který jako celek může rotovat na těle telefonu. Tento koncept velmi připomíná Asus ZenFone 6. Velmi podobné řešení zvolil také Samsung se svým Galaxy A80.

Jako i v některých ostatních případech zatím jde jen o podání patentu. To ještě zdaleka neznamená, že se model s podobným řešením někdy objeví na trhu. Firmy tak často chrání své know-how, ale funkční zařízení se v některých případech na trhu neobjevilo.


Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení