Menu

Platba kartou bez PIN: Samsung plánuje revoluci v systému bezkontaktního placení

01.02.2022 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Platba kartou bez PIN: Samsung plánuje revoluci v systému bezkontaktního placení

Platba kartou bez PIN: Samsung plánuje revoluci v systému bezkontaktního placení | foto: CardMapr/Unsplash

Společnost Samsung chce pomocí nové technologie vrátit na scénu platby kartou. V budoucnu by zákazníci měli mít možnost platit bez zadání PIN, a to překvapivě při zachování vyšší úrovně zabezpečení.

Přestože se stále při platbách využívá hotovost, elektronické možnosti plateb se dostaly do popředí zájmu zvlášť v souvislosti s vývojem v posledních několika letech. Lidé začali v mnohem vyšší míře používat bezkontaktní platby prostřednictvím karet, anebo různých platebních systémů na mobilech. Nová technologie Samsungu by tento trend mohla ještě více urychlit. Výrobce ji popisuje na svém blogu news.samsung.com v příspěvku "Samsung Introduces Smart All-in-One Fingerprint Security IC for Biometric Payment Cards".

Nový čip, který Samsung označil S3B512C zajišťuje, že uživatelům bude brzy k autentizaci stačit přiložení prstu na skener, integrovaný do karty. Tato technologie ale není nová. Firma MasterCard představila podobný koncept už v roce 2017. Ve srovnání s ním má ale čip S3B512C jednu rozhodující výhodu: všechny potřebné prvky, ke kterým patří snímač otisků prstů, prvek bezpečnostní ochrany a procesor, jsou umístěny v jediném čipu. Podle informací jihokorejského výrobce S3B512C představuje první bezpečnostní řešení stylu vše v jednom. Očekává se, že zavedením této technologie se sníží počet potřebných čipů, a tím se zmenší překážky při zavádění a rozšiřování karet s biometrickými snímači.

Nová technologie Samsungu: jde o budoucnost placení kartami?

samsungnopin

Čip Samsungu má kombinovat všechny technologie v jediné komponentě. | Zdroj: Samsung

Uvedené tři prvky jsou nezbytné pro realizaci bezpečného procesu ověření identity pomocí karty. Informace o otiscích prstů se shromažďují prostřednictvím skeneru a ukládají se v zašifrované podobě v bezpečnostním prvku. Podle informací Samsungu získal certifikaci EMVCo a CC EAL 6+. Úkolem bezpečnostního procesoru je data zpracovat a analyzovat jedinečné vlastnosti otisku prstu.

V současnosti existují dva hlavní způsoby placení kartou: kontaktní se zadáváním PIN a bezkontaktní RFID s limitem částky bez nutnosti PIN zadat. Oba způsoby mají svá rizika. Dodatečné zabezpečení ve formě otisku prstu by mohlo rizika zneužití výrazně minimalizovat, a navíc by zadávání PIN bylo zbytečné. Podle Samsungu by tato technologie měla být vhodná i pro jiné aplikace, než jen platební karty: například také pro elektronické klíče nebo různé typy průkazů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení