Menu

PlayStation 4 byl hacknut: bude teď na mušce i PS5?

20.12.2021 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
PlayStation 4 byl hacknut: bude teď na mušce i PS5?

PlayStation 4 byl hacknut: bude teď na mušce i PS5? | foto: Lucas Ortiz/Unsplash

Hackerům se podařilo vytvořit jailbreak pro PlayStation 4, který umožňuje přehrávání nelegálních kopií her. Podobným způsobem by to podle jejich informací mělo jít i na PlayStation 5.

Dlouho se to považovalo za nemožné, ale nyní se hackerům podařilo prolomit systém PlayStation 4. Naprogramovali software Homebrew, prostřednictvím kterého lze herní konzoli odemknout. Píše o tom server Kotaku.com ve svém příspěvku "PlayStation 4 Jailbroken, Exploit May Work On PS5 Too". Po odblokování lze na konzoli instalovat aplikace, které dříve nebyly systémem PS4 podporovány. Umožňuje to také na konzoli spouštět pirátské kopie her. Podle informací hackerů je příčina v souborovém systému PS4.

Zneužití konzole je nejen porušování podmínek společnosti Sony. Jakmile uživatelé přehrávají anebo dokonce vytvářejí a šíří pirátské kopie, mohou se vystavovat právním důsledkům.

Jailbreak PS4: bude brzy následovat i pro PS5?

ps4boxes

Na hacknuté PS4 lze spouštět nelegální kopie her. Uživatelé se tím ale mohou vystavovat právnímu postihu. | Zdroj: Rohan/Unsplash

Poté, co se stala obětí hackerů konzole PS4, mohla by brzy následovat i PS5. Alespoň to tvrdí škůdci, kteří se o to pokouší. Podle nich by se dal exploit, který funguje v případě starší verze konzole, použít i na konzoli nové generace. Doposud se ale podobného výsledku nepodařilo dosáhnout.

To, co by mohlo v současnosti snahy kyberškůdců přibrzdit, je dostupnost samotné konzole PlayStation 5. Ta totiž téměř není k dispozici. Mnoho fanoušků čekalo na koupi jimi vytoužené novinky celé měsíce. A stejné problémy s dostupností herního zařízení mohou mít i hackeři. Zda se to brzy změní a vyvinou odpovídající exploit, teprve uvidíme.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Ježiš, tohle zase psal nějakej ňouma

  Hlavním úkolem Jailbreaku je spustit homebrew, ne pirátství, šašci

  Reagovat na komentář

  PS4 hack uz bol davno

  PS4 system uz bol davno hacknuty, toto nieje ziadna novinka. Osobne si myslim, ze ten hack nedava prilis vyznam, lebo s takto hacknutou konzolou sa neda hrat online, co vacssinu ludi v konecnom dosledku od tohoto kroku odradi. Ten kto sa hrava offline tam to vyznam ma

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení