Menu

PlayStation 5 i Xbox Series X mají nové ovladače: s cenou to ale trochu přehání

21.10.2022 11:10 | Jakub Fišer + Přidat komentář
PlayStation 5 i Xbox Series X mají nové ovladače: s cenou to ale trochu přehání

PlayStation 5 i Xbox Series X mají nové ovladače: s cenou to ale trochu přehání | foto: Sony PlayStation / DualSense Edge press kit

Oba největší producenti herních konzolí – Sony PlayStation a Microsoft Xbox – představili nové gamepady pro ovládání konzolí. A protože se jedná o elitní záležitost pro náročné hráče, jsou ovladače také pořádně drahé.

Xbox a PlayStation ovladač

První, kdo oznámil příchod nového “elitního” herního ovladače, byl americký Microsoft. Jeho Xbox Wireless Controller Elite Series 2 bude dostupný ještě tento měsíc. Jeho sílá spočívá v tom, že nabízí modulovatelné ovládací prvky a také dva páry zadních tlačítek, které běžný gamepad pro Xbox nemá.

 

| Zdroj: Xbox / YouTube kanál

Jeho protivník v podobě ovladače pro PlayStation 5 jménem DualSense Edge nabízí obdobný zážitek. K již známým funkcím, jako jsou adaptivní triggery, haptická odezva po celém těle gamepadu je tu možnost přimontovat zadní tlačítka libovolného tvaru, změnit analogové páčky, anebo je rovnou odmontovat a v řádu minut si namontovat nové. Tato záležitost se bude hodit zejména kvůli časté poruchovosti analogových páček, na kterou si hráči u základního DualSensu často stěžují.

K novému DualSensu Edge dostanete také speciální opletený kabel USB-C / USB-A, který si můžete k ovladači natvrdo připnout a nikdy tak nepřijít o energii při hraní. Zmínku si zaslouží také tvrzené cestovní pouzdro, pokud byste se svým ovladačem chtěli cestovat a mít jej vždy u sebe.

 

| Zdroj: PlayStation / YouTube kanál

Kolik stojí DualSense Edge?

Japonská společnost oznámila, že nový elitní gamepad DualSense Edge bude k mání 26. ledna 2023, tedy zkraje příštího roku. Již 25. října letošního roku ale odstartují předobjednávky. A ty budí lehkou kontroverzi, klíčové příslušenství pro náročné hráče totiž disponuje vcelku vysokou cenovkou. Sony si za něj řekne o 239 eur, tedy asi 5800 Kč, oficiální cenu odhadujeme na 5990 Kč včetně DPH.

Ale pozor, přes Tichý oceán není situace o moc lepší. Microsoft začne nabízet svůj Xbox Wireless Controller Elite Series 2 již tento měsíc a v originální černé barvě vyjde ovladač na 5391 Kč včetně DPH. Některé tuzemské obchody jej dokonce již mají zalistovaný.

Zdroj: Sony, Microsoft, Alza

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení