Menu

PlayStation 5 Slim může vypadat naprosto luxusně: podívejte se na návrh

10.10.2022 13:05 | Jakub Fišer + Přidat komentář
PlayStation 5 Slim může vypadat naprosto luxusně: podívejte se na návrh

PlayStation 5 Slim může vypadat naprosto luxusně: podívejte se na návrh | foto: Nikita Kostrykin / Unsplash

Fanoušci herních konzolí PlayStation od Sony očekávají brzký příchod verze Slim a Pro. Zatím sice neznáme přesnou podobu ani specifikace, nicméně objevují se velmi zajímavé koncepty a rendery. Ten nejnovější zpracoval designér PSReady.

Designér, který se často věnuje návrhům hardwaru od japonské společnosti Sony, se tentokrát podíval na očekávanou konzoli PlayStation 5 Slim. Má jít prakticky o první designovou revizi konzole PlayStation 5. Slim varianta obvykle přichází v polovině životního cyklu velké konzole a nabízí stejný výkon i výbavu, avšak v kompaktnějším těle.

Tenoučký PlayStation 5 Slim

Minutu dlouhé video od PSReady odhaluje jeho návrh této konzole. Na první pohled je užší, tenčí a obecně menší. Černé tělo obklopují dvě bílé bočnice, tentokrát rovné, bez designového zahnutí, jako tomu bylo na původní konzoli PlayStation 5.

Co se týče konektorové výbavy, zůstává dvojice USB-A portů vzadu, jeden vpředu a vedle něj vpředu ještě USB-C port. Na zadní straně, hned vedle průduchů grafiky, najdeme ještě HDMI 2.1 port a také napájecí konektor ve tvaru ležaté osmičky. Na přední straně jsou ještě dvě tlačítka – vypínací a tlačítko pro vysunutí mechaniky.

| Zdroj: PSReady / YouTube kanál

Průhledná disková mechanika

Ano, přesně tak – i Slim verze bude podle designéra PSReady disponovat diskovou mechanikou na Blu-ray disky. Její provedení je však vrcholem luxusu. Na pravé bočnici se nachází kruhový průřez zakryt průhledným plastem, který zobrazuje nejen samotnou diskovou mechaniku, ale také vložený Blu-ray disk a to i v případě, kdy se točí a obsah na něm se tedy přehrává do konzole.

Tento designový unikát zaujme svou nápaditostí a revolučním pojetím, stěží se jej ale dočkáme v reálné konzoli. PlayStation 5 Slim je očekáván dorazit na trhu zhruba v roce 2024, tedy někdy v polovině životního cyklu konzole PlayStation 5, která vešla na trh v listopadu 2020. Oficiální potvrzení práce na novém provedení japonské herní konzole však zatím nemáme.

Zdroj: PSReady / YouTube kanál

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení