Menu

Po fúzi s Microsoftem: jsou obavy, jak to bude dále se hrami od Activision pro PlayStation

21.01.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Po fúzi s Microsoftem: jsou obavy, jak to bude dále se hrami od Activision pro PlayStation

Po fúzi s Microsoftem: jsou obavy, jak to bude dále se hrami od Activision pro PlayStation | foto: Amr Taha™/Unsplash

V souvislosti s převzetím herního gigantu Activision Blizzard Microsoftem se do mysli mnoha hráčů vkrádají obavy. Bude i v budoucnu PlayStation 5 získávat exkluzivně hry od Sony?

Microsoft zahájil jednání s vydavatelem her Activision Blizzard o převzetí. Hodnota obchodní transakce byla vyčíslena na bezmála 70 miliard USD. Dohoda by měla být brzy dokončena a řada her od společnosti Activision bude poté integrována do služby Xbox a PC Game Pass. Nabídka předplatného Microsoftu, které umožňuje přístup k bohatému katalogu her, se tak ještě rozšíří. Co to ale znamená pro hráče PlayStation 5? Budou se muset obejít bez her jako Call of Duty nebo Diablo 4?

Phil Spencer, generální ředitel herní divize společnosti Microsoft, v rozhovoru pro agenturu Bloomberg prohlásil, že to nebude v plánu: "Hráčům, kteří hrají tituly od Activision Blizzard na platformě Sony, bych chtěl jen říci: není naším záměrem odvádět komunity z jejich platformy a tomuto prohlášení zůstaneme věrni." Celé čtení je na bloomberg.com v příspěvku "Microsoft Buys Scandal-Tainted Activision in Bet on Metaverse". Nicméně i tak je všem jasné, že konkurence pro PlayStation v podobě Game Pass je nevyhnutelná.

PlayStation 5: některý obsah může přeci jen chybět

callofduty

Hra Call of Duty by mohla v budoucnu získat exkluzivní obsah pro Xbox a PC. | Zdroj: amrothman/Pixabay

Aby Microsoft učinil své vlastní platformy pro hry od Activision Blizzard zajímavějšími, vydá se pravděpodobně jinou cestou. Například série Call of Duty byla v předchozích letech více nakloněna platformě PlayStation. Dohody se společností Sony hráčům umožnily dřívější přístup ke hře a dokonce i exkluzivní obsah. V budoucnu by zde PlayStation mohl zůstat stát s prázdnýma rukama.

Konečné slovo pravděpodobně padne až ve chvíli, kdy se v Game Passu skutečně objeví první hry od Activision Blizzard. Pak bude také jasné, jak se Microsoft vypořádá s World of Warcraft, protože MMORPG obvykle vyžaduje další předplatné. Zda bude nutné zakoupit i Game Pass se teprve uvidí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení