Menu

Po krátkodobé blokaci: nejlepší stahovač videí z YouTube je opět dostupný

18.11.2020 17:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Po krátkodobé blokaci: nejlepší stahovač videí z YouTube je opět dostupný

Po krátkodobé blokaci: nejlepší stahovač videí z YouTube je opět dostupný | foto: YouTube-DLG

Pokud jde o stahování videí z YouTube, jedním z nejlepších nástrojů je youtube-dl. Výkonný software byl ale před několika týdny na GitHubu zablokován. Důvodem byla stížnost na porušení autorských práv. Nyní je ale opět volně k dispozici.

Stahovačů videí z YouTube je docela široký výběr, ale většina z nich má buď funkční omezení, jsou pomalé anebo plné adwaru. Jedním z oblíbených z nich je youtube-dl. Je rychlý, bez reklam a v jeho výbavě je vše, co potřebujete. Freeware je schopen stahovat kompletní videa nebo zvukové stopy a nabízí možnosti pro jemné doladění. Jen musí být ovládán z příkazového řádku.

Před několika týdny byl ale nástroj na úložišti GitHub, odkud si jej stahovala většina uživatelů, zablokován. Důvodem tohoto kroku byla stížnost na porušení autorských práv od RIAA (DMCA). Jejím podnětem nebyl samotný nástroj, ale několik videí, které vývojář zmínil v tutorialu programu. Ty byly nyní odstraněny a společnost Microsoft tak opět zpřístupňuje youtube-dl na GitHubu ke stažení.

Pokud se vám nelíbí způsob ovládání programu prostřednictvím příkazového řádku, existují také dvě šikovné alternativy: YouTube-DLG a YDL-UI. Jde o dvě verze s grafickým uživatelským rozhraním, které usnadňují přístup k silným stránkám stahovacího programu.

Stáhněte si: YouTube downloadery

stahujte-program

YouTube DLG 0.4

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Program nabízí snadno použitelné grafické rozhraní pro platformově nezávislý stahovač youtube-dl.

Stáhněte si
stahujte-program

YDL-UI 2.6.12

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Další z variant grafického rozhraní pro stahovač youtube-dl, který se ovládá z příkazového řádku.

Stáhněte si
youtube-dl-logo

youtube-dl

CHIP hodnotí Dobrý

Platformově nezávislý stahovací program pro YouTube, který se ovládá z příkazového řádku.

Stáhněte si

YDL-UI: stahování videí a MP3 z YouTube

youtube-dlg1

Rozšířený režim: YDL-UI nabízí rozsáhlé možnosti stahování. | Zdroj: CHIP screenshot

YDL-UI je extrémně přehledný, přesto nabízí rozsáhlé funkce stahování. URL adresu požadovaného videa zadáte pomocí položky "Download", která je k dispozici v nabídce. Poté určíte kvalitu videa (až do 8K) a složku, kam se má stáhnout.

Pokud ve spodní části obrazovky deaktivujete volbu "Basic mode", máte na výběr ze široké škály možností. V části "Post Processing" si můžete na pevný disk stáhnout celé seznamy skladeb nebo stáhnout pouze zvukovou složku klipu na YouTube. Kromě MP3 jsou k dispozici i další formáty médií, jako například FLAC, WAV a M4A.

YouTube-DLG: druhé uživatelské rozhraní pro stahovač YouTube

youtube-dlg2

YouTube-DLG je druhým vhodným grafickým rozhraním pro oblíbený stahovač z YouTube. | Zdroj: CHIP screenshot

Obsluha druhého uživatelského rozhraní YouTube-DLG je také jednoduchá a přímá. Jediné, co potřebujete, je URL seznam adres na YouTube. Zkopírujete je do pole, zobrazeného v horní části okna programu. Jakmile přidáte všechny požadované adresy, kliknete na tlačítko stahování vpravo dole a program stáhne videa na lokální úložiště. Ve spodní části okna vidíte aktuální stav. Zatímco program stahuje videa, můžete sledovat průběh, aktuální rychlost a velikost souboru.

Požadované umístění stahovaných souborů můžete zadat prostřednictvím adresáře pro stahování. Pokud si chcete stáhnout pouze MP3 z hudebního klipu na YouTube, vyberte možnost "Audio/MP3". Alternativní formáty souborů jsou M4A a Ogg-Vorbis. Kompletní video z YouTube můžete uložit ve formátu MP4 nebo WEBM prostřednictvím volby "Video". Pomocí nástroje lze také stáhnout kompletní seznamy skladeb a soubory z mnoha dalších video portálů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  piñakoláda

  Piňakoláda

  Reagovat na komentář

  Stahovače hudby z You Tube

  Těch programků je na Netu několik a stačí se jen prohrábnout stránkami ! Většina je samozřejmě anglická verze ! To je troěku problém ! Čeština je mimo softwarového nastavení ! I YouTube je nabízí, ale taky anglicky !

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení