Menu

Počasí na Mapách Google

18.08.2011 15:40 | Redakce Chip + Přidat komentář
Počasí na Mapách Google

Počasí na Mapách Google | foto: CHIP

Google přináší novinku pro Mapy Google v podobě nové vrstvy Počasí, která zobrazuje aktuální stav počasí na celém světě. Funkce je dostupná nejen pro PC.

Ode dneška je na Mapách Google (mapy.google.cz) dostupná vrstva Počasí, která znázorňuje předpověď počasí na celém světě. Aktivuje se jednoduše v pravém postranním menu kliknutím na Počasí ze seznamu možností. Vrstva zobrazuje aktuální počasí v městech v aktuálním výřezu mapy.

Uživatelé mohou jednoduše najít informace o aktuální teplotě a povětrnostních podmínkách. Ikonky počasí se také mění podle toho, kde je den a kde noc. Vrstva umožňuje sledovat teplotu ve stupních Celsia i Fahrenheita a rychlost větru v kilometrech nebo mílích za hodinu.

Další pomůcka, kterou uživatelé jistě ocení, je stručná předpověď počasí pro města. Stačí kliknout na ikonku počasí nad daným městem a zobrazí se bublina s předpovědí počasí včetně momentální vlhkosti, povětrnostních podmínek a předpovědi na další čtyři dny.

V průběhu léta se na českých Mapách Google objevilo i několik dalších novinek:

 

  • Pomocí funkce Doprava na Mapách Google mohou uživatelé v České Republice zjistit aktuální informace dopravní situaci nejen v České republice, ale i v dalších 13 zemích Evropy.

 

  • Nová verze Map Google 5.7 pro Android umožňuje uživatelům vyhledávat trasus využitím veřejné dopravy a používat části map i v offline módu.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení