Menu

PocketBook bude dělat barevné E-Ink čtečky

20.11.2012 22:10 | Redakce Chip + Přidat komentář
PocketBook bude dělat barevné E-Ink čtečky

PocketBook bude dělat barevné E-Ink čtečky | foto: CHIP

Společnost PocketBook International S.A. oficiálně potvrdila vývoj první čtečky na světě s 8” barevným displejem, který využívá technologii E Ink Triton druhé generace s nasvícením. Výhodou nasvícení bude vyšší jas a kontrast 8“ barevného E-Ink displeje s rozlišením 800 x 600 bodů. Společnost PocketBook předpokládá, že nová čtečka s barevným elektronickým inkoustem a nasvícením se na evropském trhu objeví v červnu 2013.

 

 

 

Prototyp tohoto produktu byl prezentován už na letošním veletrhu IFA 2012, ale výrobce nyní potvrdil, že se z prototypu stane produkt určený pro sériovou výrobu. Displej této novinky bude používat technologii elektronického inkoustu, která je nejen šetrná pro oči, ale ve srovnání s obdobnými řešeními na bázi TFT také energeticky úspornější. Za zdůraznění stojí speciální senzorová oblast na displeji, která je poprvé použita na podobném typu zařízení. Tato oblast reaguje na dotek a umožňuje ovládat nasvícení bez nutnosti otevírání menu.  Všichni příznivci nočního čtení budou tak moci ovládat intenzitu světla pouhým dotykem na rámeček čtečky.

Nová čtečka PocketBook osloví především ty, kdo čtou časopisy ve formátu PDF, stejně jako ty, kdo pracují s tabulkami a grafy. Poskytne mnohem větší komfort při procházení časopisů, analýze grafů a čtení technické literatury. Čtečky PocketBook jsou zajímavé podporou velké řady formátů, což jim umožňuje otevřít prakticky jakýkoliv elektronický textový dokument.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení