Menu

PocketBook InkPad – čtečka elektronických knih s velkým 8“ displejem

23.05.2014 16:14 | Pavel Trousil + Přidat komentář
PocketBook InkPad – čtečka elektronických knih s velkým 8“ displejem

PocketBook InkPad – čtečka elektronických knih s velkým 8“ displejem | foto: CHIP

PocketBook představil čtečku elektronických knih vybavenou velkým 8“ displejem na bázi elektronického papíru s vysokým rozlišením a možností LED nasvícení pro večerní čtení – PocketBook InkPad.

840-inkpad-brown-en-alice-bottom-front-right-render-nahled

Většina čteček elektronických knih je dnes vybavena displejem o úhlopříčce 6“. Někteří uživatelé by možná měli na jedné stránce víc textu. Právě těmto požadavkům vychází vstříc nová čtečka PocketBook InkPad s velkým 8“ displejem. Ocení ji také čtenáři, kteří potřebují zobrazit větší písmo a studenti, protože použitý 8“ displej je blízký formátu velikosti většiny učebnic.

Displej čtečky PocketBook InkPad je založen na technologii E Ink Pearl a poskytuje v rámci podobných zařízení nejvyšší možné rozlišení – 1600×1200 bodů. To umožňuje zobrazit i písmo malé velikosti bez ztráty kvality. Jasný obraz spolu s technologií elektronického papíru zajišťuje vynikající čitelnost displeje i na přímém slunci.

840-inkpad-green-en-alice-front-render-nahled

PocketBook InkPad má nový design. Přední panel je z jednoho kusu antireflexního materiálu. Pogumovaný pás s tlačítky pro otáčení stránek na pravé straně umožňuje pohodlné držení čtečky. Její celkové rozměry jsou 162,8×195,5 mm při tloušťce pouhých 7,3 mm. Nasvícení displeje pomocí LED umožňuje uživatelům číst i při slabém osvětlení bez nutnosti použití dalšího zdroje světla.

650-ultra-darkbrown-en-front-bottom-left-photo-nahled

Výkonný 1GHz procesor s podporou 512 MB operační paměti zajišťuje podle výrobce hladké otáčení stránek a rychlou odezvu. Do čtečky si můžete uložit skutečně celou svou knihovnu, protože disponuje 4 GB interní paměti, kterou lze pomocí paměťové karty dále rozšířit až o 32 GB. Vestavěná 2500 mAh baterie zajišťuje na jedno nabití několikatýdenní intenzivní čtení.

Funkce „Text-To-Speech“ dokáže převést elektronický text do mluveného slova a následně ho přečíst uživateli do sluchátek nebo připojených reproduktorů. Podobně lze poslouchat také audioknihy a hudbu ve formátu MP3. Předinstalovány jsou také slovníky ABBYY Lingvo, které pomáhají čtenářům pochopit význam neznámých slov při čtení knih v cizích jazycích.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení