Menu

Podpora jedné z verzí Microsoft Exchange bude vypnuta: kdo nezareaguje, riskuje svou bezpečnost

29.06.2022 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Podpora jedné z verzí Microsoft Exchange bude vypnuta: kdo nezareaguje, riskuje svou bezpečnost

Podpora jedné z verzí Microsoft Exchange bude vypnuta: kdo nezareaguje, riskuje svou bezpečnost | foto: Turag Photography/Unsplash

Microsoft upozorňuje na ukončení jedné ze svých služeb. Podpora Exchange Serveru 2013 bude ukončena, zatím je ale čas. Uživatelé by měli přejít na novější verzi. V opačném případě se vystavují bezpečnostnímu riziku.

Podpora Exchange Serveru 2013 bude ukončena 11. dubna 2023. Microsoft toto datum v současnosti připomíná na svých webových stránkách. Od tohoto data nebudou pro tento software vydávány žádné další aktualizace.

Uživatelé poté přestanou dostávat technickou podporu pro řešení případných problémů. Nebude tak možné například odstraňovat bezpečnostní mezery i jiné druhy chyb. Aktualizovány nebudou ani časové zóny.

Microsoft službu ukončí: jak mohou uživatelé reagovat už nyní

Připomenutím konce podpory Exchange Serveru 2013, který nastane až za devět měsíců, chce Microsoft uživatelům poskytnout dostatek času na přechod k jiné službě.

Verze 2013 bude fungovat i nadále, kvůli chybějícím aktualizacím ale už nebude možný bezpečný provoz. Microsoft proto doporučuje přejít na Exchange Server 2019 nebo cloudové služby.

Zdroj: Techcommunity.microsoft.com

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení