Když vám Windows zcela spadnou: nezoufejte, jsou metody, jak je znovu postavit na nohy
Ať už jde o hardwarovou závadu nebo chyby softwarových aktualizací, k pádům Windows a…
Posílání dat na Slovensko je nyní rychlejší, konektivita je už stejná jako v ČR | foto: CHIP
K dalšímu rozšíření konektivity s našimi sousedy přispěl v poslední době uzel NIX.CZ. Ten převzal správu slovenského uzlu Sitelix a rebrandoval jej na NIX.SK.
Řada členů NIX.CZ se tak stala i členy NIX.SK. Konektivitu mezi zeměmi tak zlepšilo například i známé pražské datacentrum Coolhousing, výměna mezi servery běží nyní takřka stejně dobře a za stejně výhodných podmínek, jako v ČR.
Nynější NIX.SK založila společnost Sitel pod názvem Sitelix již před téměř deseti lety. Nyní však převzal provoz menšího ze dvou slovenských peeringových uzlů provozovatel tuzemského neutrálního uzlu NIX.CZ a přejmenoval jej na NIX.SK.
Datacentrum Coolhousing je členem NIX.CZ bezmála 10 let, v lednu 2015 se stal také členem elitní důvěryhodné sítě FENIX. „Díky dosavadním dobrým zkušenostem a spokojenosti s partnerstvím s NIX.CZ jsme po změně provozovatele Sitelixu neváhali a členem tohoto peeringového uzlu jsme zůstali,“ řekl Jiří Dvořák, specialista datacentra Coolhousing.
NIX.CZ však na Slovensko neexpandoval jen se svou značkou, ale také s tradičně vysokou úrovní služeb. První významnou změnou ve staronovém NIX.SK bylo spuštění služby Route Server, plánováno je také i zavedení iniciativy Fenix. Fenix je virtuální bezpečná síť propojující uvnitř peeringového uzlu NIX.CZ vybrané důvěryhodné operátory včetně Coolhousingu. Jejím účelem je zachovat pro uživatele dostupnost alespoň části internetových služeb například v případě rozsáhlých DDoS útoků na klíčovou infrastrukturu peeringových uzlů či jednotlivých sítí.
Díky přímým spojům do slovenských peeringových uzlů NIX.SK a SIX nyní může např. pražský Coolhousing nabízet konektivitu z propojených sítí stejně jako konektivitu tuzemskou. To znamená plnou rychlostí daného smluvního paušálu, samozřejmě bez omezení množství přenesených dat a především s latencemi velmi podobnými tuzemským. Ideální řešení tedy pro firmy se zákazníky na Slovensku či správce, kteří potřebují propojit mezi zeměmi svá řešení.
Ať už jde o hardwarovou závadu nebo chyby softwarových aktualizací, k pádům Windows a…
Pokud systém Windows 11 náhle přestane rozpoznávat Bluetooth zařízení, může to mít různé…
"Hay soup" nebo "Timballo of aubergines" – s podobnými nabídkami se můžete setkat při svých…
Když nějaká aplikace zamrzne nebo se chcete podívat na vytížení systému či zkontrolovat…
Lidé, kteří mají srdeční implantáty, by si měli dávat pozor na různá nositelná chytrá…
Cestování časem lidstvo fascinovalo od pradávna. Nedá spát ani vědcům, kteří v posledních…
Mnoho kategorií výrobků, včetně televizorů, chytrých telefonů a tabletů, by měli být výrobci…
V první prodejně Coop v Berouně byla nasazena umělá inteligence. Má zajistit efektivnější…