Menu
CHIP Speedtest

Postavte si svůj vlastní Android: tato aplikace je tajnou zbraní Samsungu

27.11.2020 12:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Postavte si svůj vlastní Android: tato aplikace je tajnou zbraní Samsungu

Postavte si svůj vlastní Android: tato aplikace je tajnou zbraní Samsungu | foto: koláž: Chip, Samsung

Každý uživatel smartphonu s Androidem má v oblasti personalizace spoustu možností, ať už jde o domovskou obrazovku, nebo další funkce. Málo známá aplikace Samsungu jde ještě o krok dále: umožňuje měnit systémové komponenty, které jinak nelze ovlivnit.

Dlouhou dobu je Android vhodným i vyhledávaným mobilním operačním systémem pro uživatele, kteří si jeho prostředí rádi přizpůsobují podle svého. Lze to udělat mnoha různými způsoby, například pomocí vlastních spouštěčů, widgetů nebo celé řady skvělých aplikací, které do systému doplní další funkce. Ať už se jedná o domovskou obrazovku nebo ovládání senzorů, v Androidu toho lze přizpůsobit hodně.

Uživatelé smartphonů Samsung mohou jít ještě o krok dále. Jeho bezplatná aplikace s názvem Good Lock umožňuje měnit části smartphonu, na které si jinak uživatelé takříkajíc nesáhnou. Patří mezi ně například navigační lišta, oznámení nebo zamykací obrazovka.

Stáhněte si: Samsung Good Lock

goodlock-logo

Samsung Good Lock APK - Android App 1.1.00.66

CHIP hodnotí Dobrý

Pomocí instalačního balíku APK aplikace „Samsung Good Lock“ můžete změnit uživatelské rozhraní smartphonu Samsung Galaxy.

Stáhněte si

 

Výhody
široké možnosti úprav uživatelského rozhraní Samsungu
centrální správa všech doplňků
Nevýhody
doposud použitelné pouze přes Nova Launcher

Good Lock: změna navigační lišty, stavového řádku nebo zamykací obrazovky

goodlock1

Stavová lišta i navigační panel lze jednoduše upravit. | Zdroj: Samsung Good Lock

Good Lock je v podstatě malý, ale vynikající obchod s aplikacemi, ze kterého si uživatelé mohou spustit různé moduly. Ty jsou rozděleny do kategorií "Unit" a "Family". První z nich je omezena na smartphone, například LockStar lze použít k vytvoření nového vzhledu zamykací obrazovky.

Zajímavé jsou také moduly QuickStar a NotiStar, pomocí kterých lze přizpůsobit stavový řádek, panel rychlých zpráv a oznámení. NavStar umožňuje upravit navigační lištu ve spodní části displeje, a třeba i změnit polohu domovského tlačítka nebo přidat další tlačítka. Ve výbavě jsou také možnosti konfigurace pro domovskou obrazovku, hodiny, správce úloh a režim rozdělené obrazovky.

Vlastní klávesnice a design

goodlock2

Ať už jde o motivy nebo klávesnice, díky funkcím Good Lock můžete popustit uzdu své fantazii. | Zdroj: Samsung Good Lock

Na kartě "Family" najdete velké množství modulů k vytváření vlastního obsahu, použitelného i na jiných smartphonech. Pomocí "Keys Café" si můžete vytvořit vlastní aplikaci pro klávesnici. Ať už si přejete přidat tlačítka nebo zvětšit některou její část, obojí je možné. Můžete si vytvořit také vlastí motivy. Kromě toho je v aplikaci několik her, které můžete použít k rychlejšímu procvičování psaní.

Podobně zajímavý je i modul "Theme Park". Lze jej použít k vytvoření vlastních motivů pro smartphone. Nejen, že si lze vybrat základní barvy a motiv na pozadí, je také možné nastavit vlastní ikony pro různé aplikace. Kromě toho si uživatelé mohou zvolit standardní nastavení a změnit barvy klávesnice.

To ale nejsou jediné nástroje, které Good Lock nabízí. Prostřednictvím Wonderland si můžete vytvářet vlastní animované tapety a aplikace "One Hand Operation+" umožňuje ovládání mobilu jednou rukou. A pro zařízení Samsung se zaobleným displejem existuje několik nástrojů, které můžete použít ke stylizaci okraje displeje a snazšímu používání.

Dobrá práce, Samsungu

Good Lock přináší pro smartphony Samsung široké možnosti konfigurací, a také pomáhá vyladit mnoho zvláštností vlastního uživatelského rozhraní Samsung One UI včetně nastavení vlastního prostředí. Je jen škoda, že je aplikace tak skrytá. Pokud uživatelé v Galaxy Store nejdou najisto, jen těžko na ni narazí pouhou náhodou.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Nefunkční

    Po instalaci píše: Not supporting country. Odinstalace

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.