Menu

Praktický update ovladače PS5: půjde to i připojením z PC

26.04.2022 07:20 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Praktický update ovladače PS5: půjde to i připojením z PC

Praktický update ovladače PS5: půjde to i připojením z PC | foto: Kerde Severin/Unsplash

Ovladač pro herní konzoli PlayStation 5 získá zajímavou inovaci. Firmware DualSense nyní lze aktualizovat také prostřednictvím počítače. Jak přesně to funguje.

Sony rozšiřuje možnost aktualizace herního ovladače pro PlayStation 5 i z prostředí Windows 10 na PC. Stačí k tomu jen ovladač připojit prostřednictvím USB a stáhnout odpovídající software, který je nyní k dispozici.

Až doposud bylo možné provést aktualizaci pouze prostřednictvím konzole PS5. Software lze stáhnout na domovské stránce Sony. Vyžaduje alespoň 10 MB diskového prostoru a funguje pod systémy Windows 10 a Windows 11.

Inovace pro ovladač PS5: jak funguje update na PC

ps5gamepad

Herní ovladač DualSense pro PS5 půjde nově updatovat prostřednictví PC z prostředí Windows. | Zdroj: Hello I'm Nik/Unsplash

V průběhu stahování můžete být vyzváni k instalaci dalšího potřebného softwaru. Po úspěšné instalaci se spustí potřebná aplikace a můžete zahájit aktualizaci firmwaru. Ovladač pro PS5 musí být s PC propojen prostřednictvím USB kabelu. Poté se postupuje podle pokynů na obrazovce.

Po úspěšném dokončení aktualizace se zobrazí oznámení. Sony zdůrazňuje, že nelze aktualizovat několik ovladačů najednou. Funguje to pouze postupně. Sony také doporučuje instalovat dostupné aktualizace co nejdříve, jinak nelze zaručit bezproblémové ovládání her. Kromě toho se také snižují bezpečnostní rizika.

Zdroj: Sony

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení