Menu

Pravděpodobně ještě v tomto roce: Apple uvede na trh dlouho očekávaný produkt

11.01.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Pravděpodobně ještě v tomto roce: Apple uvede na trh dlouho očekávaný produkt

Pravděpodobně ještě v tomto roce: Apple uvede na trh dlouho očekávaný produkt | foto: MacRumors

Už po nějakou dobu je veřejným tajemstvím, že americký výrobce Apple pracuje na AirTags. To je název pro sledovací zařízení, využívající technologii Bluetooth. Doposud ale nebylo jasné, kdy lze nová zařízení očekávat. Nejnovější informace do celé věci ale vnáší trochu světla.

AirTags od Apple jsou malé odznaky nebo samolepící přívěsky, které lze připevnit například ke klíčům a peněženkám. Ty je pak možné velmi snadno sledovat pomocí iPhonu. Přívěsky by měly fungovat s ultra-širokopásmovou technologií, která je přesnější, než Bluetooth, a také méně energeticky náročná.

Mnoho fanoušků technologií Apple už vydání malého trackeru netrpělivě očekává, datum zahájení prodeje ale doposud není známo.

Stále větší pravděpodobnost má ale termín vydání v tomto roce

appleairtags1

Výrobce Nomad má pro letošní rok v plánu různá příslušenství pro Apple AirTags. | Zdroj: Voice/Evan Blass

Podle novinky známého informátora Evana Blasse, kterou publikoval na informačním serveru Voice, výrobce luxusní galanterie Nomad zahrnul příslušenství pro Apple AirTags do svého plánu na letošní rok. Znamená to, že s uvedením trackeru všichni počítají vysoce pravděpodobně ještě v roce 2021. Firma Nomad zjevně plánuje jak přívěsek na klíče, vyrobený z hnědé kůže, tak poutka a šňůry na brýle.

Pro budoucnost koncernu Apple se rýsuje řada rozsáhlých změn: pokud byl iPhone nejdůležitějším produktem výrobce po dobu více než deseti let, koncern nyní očekává, že v příští dekádě smartphone nahradí zcela jiná technologie. V té souvislosti se začíná hovořit o nositelném zařízení rozšířené reality.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.