Menu

Přechod od Androidu k HarmonyOS: Huawei uklidňuje budoucí zákazníky

15.06.2021 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Přechod od Androidu k HarmonyOS: Huawei uklidňuje budoucí zákazníky

Přechod od Androidu k HarmonyOS: Huawei uklidňuje budoucí zákazníky | foto: Design vector created by stories/Freepik

Huawei má pro uživatele chytrých telefonů vlastní výroby dobrou zprávu: výrobce slibuje, že při aktualizaci z Androidu na systém HarmonyOS nedojde ke ztrátě uživatelských dat – v tuto chvíli alespoň v Číně. Zda to bude tak hladce fungovat i v našem regionu zatím není jasné.

To je přinejmenším dobrý signál, který by mohl potěšit každého příznivce čínského výrobce. Zástupci Huawei nyní oficiálně potvrdili, že při přechodu ze systému Android na HarmonyOS nedojde ke ztrátě dat. Migrace by měla proběhnout hladce.

Systém HarmonyOS 2.0 už dosáhl svého prvního milníku. Před několika dny bylo dosaženo hranice deseti milionů instalací. Do konce roku jich ještě několik přibude, protože Huawei plánuje dodávat všechny smartphony, uvedené na trh od roku 2016, s vlastním operačním systémem.

Mnozí se obávali, že při upgradu na systém HarmonyOS budou všechna data z androidového prostředí ztracena. Huawei ale ujišťuje, že nikoliv. Veškerý stávající obsah by měl zůstat zachován a všechny uživatelské soubory, hry, fotografie a aplikace by měly být naštěstí přeneseny beze ztráty. Uživatelé tedy získají nový operační systém, ale se všemi svými původními daty.

Huawei: půjde přechod z Androidu na HarmonyOS podobně hladce i u nás?

huaweimate

Zda bude přechod od mobilního operačního systému Googlu na HarmonyOS podobně hladce fungovat i pro české uživatele není prozatím jasné. | Zdroj: trankhaikiet604/Foter

To vše ale v tuto chvíli platí pro uživatele v Číně. Jak to bude fungovat v Evropě, potažmo pro české zákazníky, se teprve uvidí. Na rozdíl od Číny, kde je umístěním aplikací Huawei AppGallery, je v evropském regionu používán obchod Google Play. A samozřejmě i odtud by měla být data hladce přenesena s ohledem na individuální instalace a případná nastavení.

Budeme si muset ještě počkat, jak to Huawei vyřeší a kdy nám předloží výsledek. Předpokládáme ale, že to čínský výrobce zvládne. V opačném případě bude velmi obtížné přesvědčit uživatele, aby zůstali věrni značce a spolu s novými smartphony přešli do budoucna i na systém HarmonyOS.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení