Menu

Predátoři připraveni na virtuální realitu

20.06.2016 10:51 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Predátoři připraveni na virtuální realitu

Predátoři připraveni na virtuální realitu | foto: CHIP

Společnost Acer nabízí hráčům nové notebooky, stolní počítače a monitory ve své herní linii Predator. Jak nové notebooky Predator 17 X, tak i stolní počítače Predator G1 jsou vybaveny špičkovými technologiemi a připraveny pro zařízení virtuální reality (VR) od společností Oculus, HTC Vive, OSVR a StarVR.

Nový Predator 17 X navazuje na herní notebooky Acer Predator, ale stupňuje výkon ještě dále. Přináší možnost přetaktování a výkon desktopových komponent pro mobilní hraní her. Je osazen procesorem Intel Core i7-6820HK z 6. generace, grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 980 a vlastním tříventilátorovým chladicím systémem. Díky přetaktování může být frekvence CPU až 4,0 GHz, grafického jádra až 1 310 MHz a grafických pamětí až 3,7 GHz.

Predator 17 X je také vybaven 17,3" G-SYNC displejem. K dispozici je buď Full HD IPS (1 920 × 1 080 px) nebo UltraHD IPS (4K 3 840 × 2 160 px) displej a technologie NVIDIA G-SYNC se stará o to, aby se obnovovací frekvence displeje shodovala s počtem snímků za sekundu, které poskytuje grafická karta. Tím je odstraněno roztrhávání i zadrhávání obrazu. Výbavu doplňuje rychlá paměť DDR4-2133 a tři NVMe PCIe SSD disky.

Technologie Killer DoubleShot Pro umožňuje vzájemnou spolupráci ethernetového a Wi-Fi připojen. Port Thunderbolt 3 přidává rozšiřitelnost a poskytuje nejrychlejší a nejuniverzálnější připojení k libovolnému doku, displeji nebo úložišti a podporuje připojení až dvou 4K displejů při 60 FPS. Může se pochlubit propustností až 40 Gb/s, tedy až 8× vyšší rychlostí než USB 3.0 a 4× vyšší než USB 3.1. Notebooky Predator 17 X jsou v Evropě k dispozici od června za ceny od 79 990 Kč.

Stolní počítač Predator G1

Herní počítač Predator G1 (G1-710) uložený v kompaktní 16litrové skříni je určen pro hraní doma nebo na cestách. Vejde se pod paži nebo do volitelného kufříku s kolečky. Podporuje grafické karty NVIDIA GeForce GTX s plnou délkou (až Titan X), 6. generaci procesorů Intel Core a až 64 GB paměti DDR4. Hráčům, kteří mají zájem o virtuální realitu, stačí připojit VR headset a připravit se s počítačem Predator G1 na objevování nových světů.

Také tento počítač je vybaven síťovým řešením Killer DoubleShot Pro, které si zvolí nejrychlejší připojení k síti (ethernetové či bezdrátové) a odešle všechnu komunikaci s vysokou prioritou přes toto rozhraní, zatímco je standardní provoz odesílán přes druhé připojení. Díky podpoře G-SYNC a 4K2K UltraHD obrazu poskytne Predator G1 plynulý kvalitní obraz.

predator-g1-g1-710-05-nahled

Predator G1 také nabízí velký úložný prostor díky až 4TB (7 200 ot./min) pevnému disku nebo 512GB SSD, zatímco port USB 3.1 typ C Gen. 2 přináší rozšiřitelnost a rychlý přenos dat. Acer k počítači nabízí širokou škálu volitelného příslušenství – od mechanické klávesnice, sluchátek s mikrofonem až po kufřík s kolečky pro převážení počítače. Stolní počítače Predator G1 budou v Evropě k dispozici v červenci za ceny od 29 990 Kč.

Zakřivený monitor Predator Z1 s G-SYNC

Nová řada monitorů Predator Z1 je vybavena technologií NVIDIA G-SYNC. Jsou k dispozici v úhlopříčkách 31,5", 30" a 27" a mohou se pochlubit zakřivením 1800R. 30" model je vybaven ultraširokoúhlým (21:9) Full HD (2 560 × 1 080 px) zakřiveným (1800R) displejem se 100% pokrytím barevného prostoru sRGB. Doba odezvy je podle výrobce 4 ms a pozorovací úhly 178°. Rychloupínací konstrukce umožňuje uvolnění monitoru z podstavce pro montáž na stěnu.

predator-z1-z271-05-nahled

Monitory Z1 jsou také vybaveny dalšími herními funkcemi, jako je AcerVisionCare a filtr modrého světla BlueLight Shield pro snížení únavy očí a GameView, která umožňuje speciální nastavení, jako je zesílení tmavých odstínů. Monitory Predator Z1 se prodávají za ceny od 15 990 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení