Menu

Překlep zachránil bance 1 miliardu dolarů

15.03.2016 13:59 | Karel Kovar + Přidat komentář
Překlep zachránil bance 1 miliardu dolarů

Překlep zachránil bance 1 miliardu dolarů | foto: CHIP

Překlepy při přesouvání peněz už stály hodně uživatelů spoustu peněz a trablů. Tentokrát ale pomohly zachránit téměř miliardu dolarů.

Před přibližně měsícem neznámí hackeři zaútočili na Bangladéšskou centrální banku, ze které získali všechny potřebné informace a pověření pro převody velkých částek. Krátce poté se o několik převodů pokusili – první 4 v celkové výši přibližně 80 miliónů dolarů na první pohled proběhly bez problémů. U pátého převodu přibližně 20 miliónů dolarů na srílanskou nevládní organizaci s názvem Shalika Foundation (nadace Shalika), udělali podvodníci chybu a do převodu se vloudil překlep v podobě „Shalika Fandation“.

Toho si v bance všimli a požádali Bangladéšskou stranu o potvrzení transakce. Po zjištění, že jde o podvod, zrušili jak již odsouhlasené předchozí transakce, tak i další v celkové výši přibližně 950 miliónů dolarů. V tomto případě tedy malý překlep zachránil více než jednu miliardu dolarů

Další informace najdete na webu HackerNews na adrese http://thehackernews.com/2016/03/bank-hack.html

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení