Menu

Přenosný DVB-T tuner pro iPhone, iPod Touch a iPad

19.04.2011 21:01 | Redakce Chip + Přidat komentář
Přenosný DVB-T tuner pro iPhone, iPod Touch a iPad

Přenosný DVB-T tuner pro iPhone, iPod Touch a iPad | foto: CHIP

Společnost Quentin uvedla do prodeje přenosný DVB-T tuner Elgato Tivizen, určený pro iPhone, iPod Touch a iPad. Zařízení poslouží jak ke sledování TV vysílání, tak pro záznam videa a stojí cca 3700 Kč.

 

Díky stejnojmenné aplikaci pro iOS zařízení a schopnosti vytvořit vlastní Wi-Fi síť je tento produkt ideálním doplňkem k iPad, iPhone a iPod touch. Samozřejmostí je kompatibilita s Mac OS X i Windows. Signál se bezdrátově přenáší do aplikace EyeTV 3 pro Mac, nebo do aplikace TerraTec Home Cinema pro Windows.

Televizi lze nejen sledovat on-line, ale vybraný pořad nahrát a nahrávku následně přesouvat mezi zařízeními. Vysílání se v několikaminutových smyčkách nahrává. Tato funkce se hodí také při sledování sportovních utkání – díky ní se lze vrátit na dřívější záběry předtím, než je nabídne režie, a také je-li potřeba sledování na krátký čas přerušit.

Tivizen je napájen baterií, která podle prodejce vydrží pohánět přístroj přibližně po 3,5 hodiny nepřetržitého vysílání. Informace o televizním vysílání jsou stahovány přímo z digitálního signálu, není tak potřeba připojení k internetu, a proto nic nebrání používat tuner i v zahraničí.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení