Menu

Přesuňte kontakty z jednoho telefonu na druhý

18.09.2017 17:07 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Přesuňte kontakty z jednoho  telefonu na druhý

Přesuňte kontakty z jednoho telefonu na druhý | foto: CHIP

Poté, co si zakoupíte nový chytrý telefon, na něj většinou potřebuje přenést kontakty z toho starého. Existuje řada možností, jak to provést, ale patrně nejjednodušší je využít váš Google účet a aplikaci Kontakty systému Android.

Spusťte aplikaci Kontakty ve svém starém mobilním telefonu. V nabídce »Nastavení« najdete část »Účty«, případně »Synchronizace«, kde máte možnost nastavit, se kterým účtem se mají kontakty synchronizovat. Synchronizaci můžete také hned spustit (nejlépe když budete připojeni k Wi-Fi). Počkejte, dokud nebude přenos kontaktů kompletní.

synchro2-nahled

Stejný účet Google použijte i na novém telefonu k synchronizaci kontaktů. Tuto možnost najdete pod »Nastavení« a »Účty«, kde najdete i Google účty. Zkontrolujte, zda je zaškrtnuta i volba »Synchronizace aplikace Kontakty«. Poté klikněte na tlačítko »Synchronizovat« a po dokončení budete mít všechny kontakty ze starého smartphonu v tom novém. Zapnutá synchronizace se samozřejmě hodí i v případě, že byste telefon ztratili.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení