Menu
CHIP Speedtest

Převod peněz během pár minut: PayPal spouští novou službu

04.11.2019 12:00 | Jiří Palyza
Převod peněz během pár minut: PayPal spouští novou službu

Pokud jste chtěli využívat svůj kredit PayPal, museli jste být trpěliví několik dnů, než se stržená částka objevila na vašem účtu. Nyní je vše jinak. PayPal umožňuje okamžité převody.

Služba však není zdarma. Online platební služba PayPal se v posledních letech etablovala jako jeden z nejpopulárnějších poskytovatelů platebních služeb. To vše především díky jednoduchému zpracování plateb na eBay a dalších podobných službách.

Pokud jste chtěli převést částku nahromaděnou na účtu PayPal na svůj vlastní účet, bylo to mírně řečeno problematické: zákazníci sice mohli převést peníze bez problému a především zdarma z účtu PayPal na bankovní účet, obvykle to ale trvalo minimálně jeden až dva pracovní dny, než k převodu došlo. Zvlášť pokud bylo potřeba převést peníze v krátkém čase, čekací doba byla více než nepříjemná.

A přesně v těchto případech chce nyní PayPal napravit své remomé: poskytovatel služeb zavádí nový "rychlý převod", který by měl umožnit převod peněz během několika minut.

Okamžitý převod přes PayPal: SEPA platby převede během několika minut

Díky rychlému převodu (také okamžitý převod) PayPal využívá SEPA převody v reálném čase. Systém, který zná a používá mnoho uživatelů především zahraničních plateb, umožňuje převody peněz během několika minut. Jak oznámil PayPal, nová služba se zavádí pro zákazníky postupně. Je tedy možné, že služba ještě nebude k dispozici pro váš účet PayPal.

Pro uživatele, kteří na převod peněz spěchají, jde o nevýhodu, ale přesto: doposud byly převody z PayPal na bankovní konto uživatele zcela zdarma. V případě převodu v reálném čase si PayPal strhne jedno procento z převedené částky, přičemž uživatele to bude stát minimálně 6,30 Kč, ale ne více než 250 Kč.

Zejména ve velmi naléhavých případech je nový okamžitý systém převodu PayPal pro mnoho uživatelů stále velmi užitečný. Pokud účet, který používáte např. pro platbu nájemného, nedisponuje dostatečnou hotovostí, můžete vy (nebo členové vaší rodiny nebo přátelé) rychle využít účet PayPal pro pokrytí potřebné hotovosti.

Pokud ale vysloveně nepotřebujete rychlé převody finančních prostředků, není vlastně žádný důvod k využívání placené služby. S výjimkou rychlejšího převodu peněz nemá uživatel žádné další výhody.

PayPal

PayPal.me  
Odesílejte a přijímejte peníze během několika sekund: PayPal.me zprostředkuje platební systém založený na URL.

seznamte se

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání