Menu

Přidejte si do Map Googlu varování před rychlostními radary a kamerami

18.11.2019 15:02 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Přidejte si do Map Googlu varování před rychlostními radary a kamerami

Přidejte si do Map Googlu varování před rychlostními radary a kamerami | foto: CHIP

Google v současné době pracuje na integraci radarů do své mapové služby Mapy Googlu. Tato funkce ale u nás zatím není k dispozici. Existuje však trik, jak si můžete už nyní v mapách zobrazit varování před kamerami a radary a také před dopravními zácpami.

Nejprve si stáhněte z Obchodu Play do smartphonu aplikaci TomTom Speed Cameras – Alerts & Live Traffic. Po jejím spuštění a odsouhlasení klikněte na ikonu rychloměru vpravo dole a zobrazí se další nabídka ikon. Klikněte na tu horní, která umožní běžet aplikaci na pozadí a změní se jen v malé okénko, ve kterém je zobrazena aktuální rychlost a varovaní před radary. Toto okénko můžete přesunout podle potřeby po displeji a změnit ho z vertikálního do horizontálního tvaru. Následně si můžete pustit Mapy Googlu a aplikace Speed Cameras vás přitom bude nadále informovat o rychlosti i radarech. Radary a dopravní zácpy můžete pomocí této aplikace také nahlásit. Myslete ale na to, že ne ve všech zemích je upozornění na radary legální.

screenshot-20191025-120100-speed-cameras-nahled screenshot-20191029-110219-maps-nahled

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.