Menu
CHIP Speedtest

Připraven pro trendové smartphony: Microsoft Launcher bude brzy vypadat opravdu dobře

16.07.2020 07:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Připraven pro trendové smartphony: Microsoft Launcher bude brzy vypadat opravdu dobře

Původně nadšenecký projekt pár vývojářů Microsoftu nyní čítá přes deset milionů stažení: Microsoft Launcher. Před několika měsíci Microsoft přidal do obchodu Play preview verzi aplikace pro Android se zcela novým rozhraním a dalšími funkcemi.

Nový Launcher bude také použit na Surface Duo. Microsoft se celkově může pochlubit několika úspěšnými aplikacemi pro Android. Nicméně Microsoft Launcher mezi nimi skutečně vyčnívá. Je to jedna z nejoblíbenějších aplikací pro úvodní obrazovku mobilu, a to především díky atraktivnímu designu a neustálým inovacím. Nyní má v obchodě Play přes 10 milionů stažení.

Na začátku roku 2020 Microsoft oznámil, že Launcher od základu změní a zveřejní verzi Preview v obchodu Play. Nyní už je krátce před uvolněním finální verze a měla by dosavadní Preview Launcheru nahradit. Uživatelé beta verze ji už mají přístupnou, verze Preview by měla dosloužit v průběhu července.

Stáhněte si: Microsoft Launcher preview

microsoftlauncherpreview-logo

Microsoft Launcher Preview (Early Access) – Android App 6.2.200702.79647

CHIP hodnotí Dobrý

„Microsoft Launcher“ přináší do vašeho smartphonu s Androidem atmosféru Windows 10. Preview verze přibližuje, jak bude vypadat následující verze.

Stáhněte si

 

Výhody
nové funkce
disponuje režimem zobrazení na šířku
tmavý režim
Nevýhody
ještě nestabilní
zatím neobsahuje všechny funkce originálu

Microsoft Launcher v novém stylu: co vše aplikace dokáže

microsoftlauncher1

Microsoft Launcher přináší na smartphony s Androidem grafiku inspirovanou Windows 10.

Nová verze Microsoft Launcheru přináší nejen nové funkce, ale také zcela nové uživatelské rozhraní. Na základě informací od Microsoftu byl Launcher postaven na zcela nové kódové bázi, která umožnila použít některé inovace. K nim patří režim zobrazení na šířku a tmavý režim. Kromě toho nabízí četná vylepšení výkonu, mezi jinými v oblasti rychlosti nabíjení, využití paměti nebo optimalizace akumulátoru. Moderní a svěží design podporují také adaptivní ikony a nové písmo.

Verze Preview ještě nebyla v obchodě Play nahrazena verzí finální, ale uživatelé beta verze si ji už mohou vyzkoušet. Pokud se nechcete registrovat do beta programu jen kvůli tomu, můžete si inovace vyzkoušet prostřednictvím verze APK. Nebo si jednoduše narychlo otestovat Preview, než bude offline.

Fanoušci také kromě toho očekávají, že ohlášený smartphone s duální obrazovou Surface Duo bude vybaven Microsoft Launcherem jako domovskou obrazovkou. Pokud byste se tedy chtěli připravit na design chytrého zařízení, plánovaného na rok 2021, máte šanci už nyní.

Stáhněte si: Microsoft Launcher APK

microsoftlauncherapk-logo

Microsoft Launcher APK – Android App 6.2 Beta

CHIP hodnotí Dobrý

Prostřednictvím bezplatného balíku APK „Microsoft Launcher“ můžete předem vyzkoušet nové funkce populární aplikace.

Stáhněte si

Microsoft Launcher: základní funkce

microsoftlauncher2

Jednou z nových funkcí verze Preview Microsoft Launcheru je režim zobrazení na šířku.

Ústředním prvkem Microsoft Launcheru je stránka s informačními kanály. Jakmile si aplikaci stáhnete a spustíte, stačí jen jednou přejet po obrazovce prstem doleva a stránka se vám zobrazí. Na ní najdete záložku "Zprávy", orámovanou dvěma kartami "Podívejte se" a "Časová osa".

Především objekt Časová osa nabízí mnoho možností: pokud jste přihlášeni k Microsoft Launcheru prostřednictvím svého Microsoft účtu, budou porovnány vaše aktivity na PC a smartphonu. Například, pokud na PC používáte prohlížeč Edge, vaše zhlédnuté stránky se zobrazí i na zařízení s Androidem. Tato funkce je ideální v případě, pokud na svém smartphonu používáte aplikaci Office. Synchronizovány jsou totiž i naposledy upravované dokumenty, které posléze můžete upravovat i na cestách ve svém mobilu.

Samozřejmě můžete svůj zpravodajský kanál filtrovat dle svých preferencí a zájmů: například sport, zábavu nebo vědu, a poté si zobrazovat novinky jen z těchto oblastí.

Nová tvář známé aplikace

U uživatelů Androidu, kteří si nemohou zvyknout na získanou domovskou obrazovku svého smartphonu, je Microsoft Launcher velmi oblíbený. Dříve byl známý pod názvem Arrow Launcher, nyní se aplikace dočkala nového přepracování. Zpočátku se uživatelé beta verze museli ve prospěch nového rozhraní obejít bez několika funkcí, ale nyní je aplikace kompletní už i v nové verzi a zcela přesvědčivá. Úspěšný restart, Microsofte.

mohlo by vás také zajímat: oznámeno uvolňování funkcí – whatsapp získá hned čtyři novinky


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.Komerční sdělení