Menu
CHIP Speedtest

Problém s heslem uživatele nervuje měsíce: nyní by už chyba Windows 10 měla být opravena

30.12.2020 09:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Problém s heslem uživatele nervuje měsíce: nyní by už chyba Windows 10 měla být opravena

Problém s heslem uživatele nervuje měsíce: nyní by už chyba Windows 10 měla být opravena | foto: Gino Crescoli/Pixabay

Windows 10 občas zapomenou hesla, která už byla uložena. Tento problém obtěžuje uživatele už měsíce, nicméně Microsoft testuje řešení až nyní. Známou chybou byla ovlivněna jen malá část uživatelů.

Problém s hesly už Microsoft připustil v listopadu ve svém dokumentu podpory. Windows 10 zapomínají předem uložená hesla pro účty Chrome, Edge, Google, Microsoft, Outlook nebo Adobe CC. Uživatelé postižení touto chybou musí své uživatelské údaje neustále opakovaně zadávat, a to i když si je už dříve uložili. Spouštěčem chyby byla pravděpodobně aktualizace operačního systému na verzi 2004.

Jeden z uživatelů si na platformě Feedback Hub postěžoval, že po aktualizaci na Windows 10 2004 si operační systém už nepamatuje přihlašovací údaje, což platí v celém systému včetně prohlížeče. Opakovaně byl žádán o zadávání údajů, což činil. Brzy by však už neměl být ke kritice důvod.

Problém s heslem Windows 10: Microsoft už chybu opravil

passwordproblem1

| Zdroj: bfishadow/Foter.com

Podle informací, které Microsoft zveřejnil v úterý na zpravodajském portálu Windows Latest se specializací na Windows, už chybu vyřešil. To se bude nejprve testovat v Insider programu, a poté bude oprava zahrnuta jako součást kumulativních aktualizací Windows v únoru nebo březnu 2021.

Při vysvětlování chyby hesla se informační portál odvolává na specialistu Googlu, Tavise Ormandyho. Podle jeho názoru Správce úloh blokuje uložená pověření v bezpečnostní službě LSASS (Local Security Authority Subsystem Service), která se používá pro šifrované "uložení" dat. Výsledkem bylo, že podle názoru experta dotčení uživatelé už neměli přístup do bezpečností vrstvy a museli své přihlašovací údaje opakovaně zadávat.

Problém s heslem u Microsoftu: postižen byl pouze malý počet uživatelů

Chyba byla známá už delší dobu. Uživatelé poprvé problém nahlásili v dubnu poté, co byla vydána aktualizace Windows 10 2004. Jsou ale i pozitivní zprávy: Eric Lawrence, programový manažer Microsoft Edge 18. prosince oznámil, že chybou hesla byl ovlivněn pouze malý počet uživatelů.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  MS lempli

  MS to ví podle mne už od dubna, kdy se tato chyba začala objevovat a nevyřešil ji. V listopadu to postihlo větší část uživatelů, bohužel MS se tvářil jakože cože ? My ? Nee. Jinak se to dá vyřešit – hesla začnou být funkční – přes přihlášení MS účet (to je ale náhoda) a nikoliv přes lokální účet.

  Reagovat na komentář

  Stejný probém

  Reakce na Michal:
  Tak já se s tím otravuju, hledám řešení takovou dobu a ono porucha není na mém přijímači. Asi patřím k „málo uživatelům“

  Reagovat na komentář

  Mám stejný problém

  Hesla mizí i několikrát za den. Ale protože jde o „málo“ uživatelů, kašleme na to a uvidíme po svátcích. Super servis od Microsoftu.

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.