Menu

Proč byste měli přejít z iPhonu na Android? Google ukazuje deset důvodů

06.07.2022 14:00 | Jakub Fišer + Přidat komentář
Proč byste měli přejít z iPhonu na Android? Google ukazuje deset důvodů

Proč byste měli přejít z iPhonu na Android? Google ukazuje deset důvodů | foto: Daniel Romero / Unsplash

Pře mezi uživateli jablečných iPhonů a těmi s Android telefony je tu od samotného začátku a neskončí nejspíš nikdy. Nyní sám Google, otec operačního systému Android, přilévá olej do ohně. Přímo na svém blogu totiž uvádí desítku důvodů, proč by měli jablíčkáři přejít na Android.

Na první pohled nutno podotknout, že ze všech deseti důvodů je zajímavých jen pár, zbytek je tak trochu omílání toho stejného, co už slýcháme z úst androidových fanatiků roky. Navíc, některé argumenty jsou úplně mimo, protože iPhony nabízí stabilní alternativu. Inu, pojďme se podívat na celkový seznam a pak si rozebereme ty nejzajímavější body. 

 1. Vyjádřete se novými způsoby  – s aplikacemi jako je Gboard a Zprávy si můžete s přáteli posílat kromě textu i rozličné samolepky, emoji a dokonce i vlastní avatary.
 2. Videochat kdekoliv a s kýmkoliv – kdokoliv, kdo má účet na Googlu, může využívat službu Meet pro videohovory. Co víc, v prohlížeči Chrome můžete používat i FaceTime z ekosystému Apple.
 3. Poslouchejte vaši oblíbenou hudbu – i na Androidu máte široké spektrum streamovacích služeb. Dokonce i aplikace Apple Music je dostupná v Google Play, po přechodu tedy nepřijdete ani o jednu skladbu či playlist.
 4. Používejte oblíbené aplikace – na iPhonech není celá řada aplikací z Androidu dostupná, nebo je zpoplatněná.
 5. Bezpečnost na prvním místě – Android je bezpečný systém. Ať už jde o ochranu systému jako takového, nebo uživatelských dat ve vašich oblíbených aplikacích. Například Zprávy vyfiltrují každý měsíc přes 1,5 miliardy spamu.
 6. Zařízení skvěle spolupracují – k vašemu Android telefonu si můžete pořídit třeba Chromebook, hodinky s Wear OS, Google TV nebo sluchátka Pixel Buds. Můžete si ale ponechat i vaše sluchátka AirPods, ta totiž také komunikují s Androidem.
 7. Využívejte na maximum aplikace přímo od Googlu – na vašem novém androidovém telefonu si vychutnáte na maximum e-mailový klient Gmail, kancelářský balíček Dokumenty Google nebo na dovolené velmi přínosný Překladač Google.
 8. Jednoduché sdílení s dalšími zařízeními – nahraďte AirDrop od Applu jednoduchým sdílením Nearby Share (dříve jako Android Beam). S vašimi přáteli, kteří stále vlastní iPhone, můžete sdílet data například přes Disk Google.
 9. Upravte si domovskou obrazovku – Android nabízí extrémně širokou kustomizaci domovské obrazovky, můžete přidat přes 100 widgetů, interaktivních dlaždic a také různě rozprostřít aplikace; nejen dle předem stanovené šablony.
 10. Android je technologií pro každého – pokud máte tělesný hendikep, nemusíte se vůbec bát, operační systém Android nabízí velké možností zpřístupnění.

Dle popsaného Google hodně vsází na aplikace a služby, možná ale zapomíná, že všechny jeho aplikace jsou dostupné i pro iOS a iPadOS. Uživatelé tak kupříkladu nepotřebují Google Meet, mohou komunikovat přes WhatsApp či Facebook Messenger, bez ohledu na platformu.

Zrovna jako bod 5 a 10 – zabezpečení a volby zpřístupnění pro postižené uživatele mají iPhony objektivně lepší než mobily s Androidem. Největší výhodou z toho, co Google popsal, se tedy jeví 9. bod – kustomizace obrazovky. I když se Apple snaží, možnosti úpravy systému jsou u Androidu stále daleko před iOS.

Zdroj: Oficiální blog Google

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

  Reakce na Richard: Proč mi to odmazalo čísla bodů?

  Reagovat na komentář

  EEE......

  1. S telefonem v ruce v podstatě žiju, ale nikdy jsem nepocítil nutkání patlat nějaké obrázky a samolepky. PS: I iPhone to umí.
  2. Meet? Co to je? MS Teams. PS: Na vytvoření účtu pro Facetime potřebujete Apple HW.
  3. Spotify.. co tam máte dál?
  4. Ještě jsem na žádnou takovou nenarazil. A ty co jsou za peníze jsou za peníze i na Androidu.
  5. To jako tvrdí firma, z jejichž store se dá stáhnout zavirovaná aplikace a nikdo to neřeší?
  6. Stejně jako zařízení Apple. A když se podívám na cenu vyjmenovaných, tak zase takový rozdíl v ceně není.
  7. Používám firemní MS prostředí.
  8. Nepoužívám ani Airdrop
  9. To na iPhone nejde?
  10. Obávám se, že to lze pochopit jako Na Android musíte být postižení. :-D

  Reagovat na komentář

  Nezlobte se, ale...

  …to co popisujete je už dlouho známo, jen to v pořádku funguje jen na telefonech střední a vyšší třídy. Sám jsem byl kdysi na Android, pak jsem byl krásně a náramně hýčkaný Blackberry OS, když skončilo, věděl jsem, že k Android už nikdy, jsem starší člověk a prostě potřebuji funkční stroj za normální cenu, iPhone to vyhrálo a koupil jsem ho i své sedmdesátileté mamině, nemám strach z telefonátu „Já jsem něco zmáčkla“

  Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení