Menu

Profi funkce, které často chybí: silná aplikace pro fotky a video dočasně zdarma

25.11.2020 14:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Profi funkce, které často chybí: silná aplikace pro fotky a video dočasně zdarma

Profi funkce, které často chybí: silná aplikace pro fotky a video dočasně zdarma | foto: Google Play/ProCamX

V současnosti jsou fotoaparáty smartphonů schopné pořizovat vysoce kvalitní fotografie. Předinstalované aplikace pro focení v Androidu ale zpravidla nenabízejí další detailní funkce.

V takových případech mohou pomoci aplikace z Google Play. Prvotřídní ProCam X je momentálně po omezenou dobu zdarma. V dnešní době se kvalita fotek z drahých smartphonů už pomalu blíží fotografiím z drahých zrcadlovek. Většina dnešních vestavěných fotoaparátů je ideální pro amatérské fotografy a na rozdíl od samostatného fotoaparátu máte mobil takřka vždy u sebe. Se softwarovým vybavením to ale občas může být problematické. Vzhledem k úplné automatizaci dnes v předinstalovaných aplikacích často chybí funkce detailnějšího nastavení, ke kterým patří například nastavení hodnoty ISO, času expozice, možnost ukládání do formátu RAW nebo záznam videa ve zpomaleném pohybu.

Řešením by mohla být aplikace pro Android, ProCam X. Nástroj pro pořizování a úpravu fotografií umožňuje uživatelské nastavení spousty parametrů, a také nabízí přístup k desítkám filtrů a efektů. Po omezenou dobu si nyní můžete aplikaci v hodnotě 110 Kč stáhnout zdarma.

Před stažením aplikace se raději ujistěte, zda stále trvá akce na její bezplatné stažení. Jde o časově omezenou nabídku, která může být v každý okamžik ukončena a aplikace bude opět zpoplatněna.

procamx-logo

Plná verze: ProCam X - Android App 1.22

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Aplikace pro Android „ProCam X“ promění váš smartphone v takřka profesionální fotoaparát.

Stáhněte si

 

Výhody
fotografie ve vysokém rozlišení
mnoho DSLR funkcí
Nevýhody
komplikované ovládání

ProCam X: mnoho nastavení pro perfektní fotografie

procamx10

Aplikace ProCam X dává uživatelům při fotografování spoustu volnosti. | Zdroj: CHIP screenshot

Velkým kladem aplikace je její jasná struktura. Všechny potřebné funkce jsou rovnoměrně rozloženy v horní a dolní části obrazovky. To také zahrnuje rozsáhlá nastavení, ve kterých můžete například upravovat hodnoty ISO nebo přidávat označení místa pořízení.

Široká škála funkcí a možností aplikace má ale i svou stinnou stránku. Zatímco zkušení uživatelé budou z mnoha funkcí nadšeni, začátečníci ve fotografování mohou být na první pohled trochu zaskočeni. Krátký průvodce by docela pomohl. Nicméně uživatelé, kteří se v běžných pojmech z oblasti fotografování orientují, by s pomocí aplikace měli rychle dosáhnout dobrých výsledků.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.