Menu

Prohlížeč zahlcený reklamami: rychlé pročištění nabízí bezplatný program se snadným ovládáním

04.10.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Prohlížeč zahlcený reklamami: rychlé pročištění nabízí bezplatný program se snadným ovládáním

Prohlížeč zahlcený reklamami: rychlé pročištění nabízí bezplatný program se snadným ovládáním | foto: Ylann Meyer/Unsplash

Ať už jde o panely nástrojů nebo změnu homepage prohlížeče, adware je jednou z nejotravnějších věcí na internetu. Špičkový nástroj, který váš browser zbaví obtěžujícího smetí, udělal důležitý krok.

Na internetu číhá na uživatele spousta nebezpečí. Nemusí hned jít o velkou katastrofu, jakou je řádění ransomwaru. Nicméně i obyčejný adware dokáže zkazit dojem z brouzdání po internetu, pokud je prohlížeč náhle zahlcen reklamami.

Často se to stane rychleji, než by člověk čekal. Stačí chvilka nepozornosti, a do prohlížeče se instaluje nežádoucí panel nástrojů, nebo si můžete všimnout přesměrování na jinou výchozí stránku. A díky úskočným trikům adwaru je jeho odstranění nejen časově náročné, ale také vyčerpávající. Pokud nechcete mít problémy s čištěním ani u odolnějších exemplářů, dobrou volbou je použít AdwCleaner.

V aktuální verzi 8.4.0 software umí také vyčistit standardní prohlížeč Edge systému Windows. Nástroj není potřeba instalovat, jde o přenosný program, který stačí pouze spustit. Další novinkou je, že samotný software a jeho podsložky lze nyní snadněji odstranit.

AdwCleaner 8: jaké nové funkce obsahuje

adwcleaner1

AdwCleaner: praktický nástroj pro odstranění nežádoucího adwaru z počítače. | Zdroj: Malwarebytes/AdwCleaner

Po celkové revizi nabízí program od verze 8 několik nových funkcí. Staré systémy Windows XP a Vista už nejsou podporovány. Postup u prohlížečů je opět konzistentní: poté, co nejnovější verze nějakou dobu podporovala pouze Chrome, je nyní opět přidána i podpora Firefoxu.

Po úspěšné instalaci programu můžete spustit detekci výskytu škodlivého softwaru kliknutím na "Scan now". Pro ukončení prohledání systému si můžete v zobrazeném protokolu prohlédnout míru znečištění vašeho počítače. Pokud je analýza vašeho systému pozitivní, kliknutím myší lze nepříjemné parazity přesunout do karantény. Pokud je doporučen, provede se restart. Pak by měl být počítač starých problémů zbaven.

Zdroj: Malwarebytes

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení