Menu

Projekt pro biometrické bezpečnostní systémy

18.11.2013 06:33 | Karel Kovar + Přidat komentář
Projekt pro biometrické bezpečnostní systémy

Projekt pro biometrické bezpečnostní systémy | foto: CHIP

V uplynulých letech se software pro rozpoznávání obličeje, hlasu a otisků prstů přesunul z vědecko-fantastických filmů do běžně dostupných zařízení, jako jsou například chytré telefony a tablety.

Konsorcium TABULA RASA, sdružující dvanáct různých organizací ze sedmi zemí, získalo podporu z fondu Evropské unie pro výzkum a inovace. Nyní zkoumá účinnost tohoto softwaru a jeho odolnost proti stále častějším útokům na jeho zabezpečení s cílem vyvinout fungující protiopatření pro novou generaci bezpečnějších biometrických systémů. Útočníci využívají pomůcky, jako je make-up, fotografie a hlasové nahrávky, aby obelhali či přímo napadli biometrické systémy.

 

Evropská unie investovala do projektu TABULA RASA 4,4 milionu eur. Společně s investicí 1,6 milionu eur ze strany samotného konsorcia byly tyto finance využity k rozsáhlému výzkumu a následnému testování.

 

V průběhu výzkumu uspořádalo konsorcium TABULA RASA soutěž s názvem „Spoofing Challenge“, které se zúčastnili vědci z celého světa s jediným cílem – najít takové řešení, které dokáže oklamat různé biometrické systémy. Účastníci dokázali, že existuje mnoho inovativních a kreativních způsobů, jak přelstít systém. Při nejkreativnějším útoku, který se během soutěže objevil, využil jeho autor make-up k oklamání 2D systému na rozeznávání tváře a úspěšně se vydával za oprávněnou osobu. Další soutěžící k oklamání systémů úspěšně využili dobře známé strategie, jako jsou fotografie, masky nebo falešné otisky prstů („gumové prsty“).

 

spoofing-challenge-prize-nahled

Konsorcium TABULA RASA soutěž s názvem „Spoofing Challenge“, které se zúčastnili vědci z celého světa

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení