Menu

Prolomeny za 60 sekund

24.03.2010 14:34 | Redakce Chip + Přidat komentář
Prolomeny za 60 sekund

Prolomeny za 60 sekund | foto: CHIP

USB paměti používané tajnými službami a vládními úřady musí v USA certifikovat National Institute of Standards and Technology (NIST). Ten důkladně kontroluje, zda je šifrování bezpečné - bezpečnostní firmě SySS stačila na jejich prolomení zhruba jedna minuta.

Superbezpečné flash paměti:
Prolomeny za 60 sekund
USB paměti používané tajnými službami a vládními úřady musí v USA certifikovat National Institute of Standards and Technology (NIST). Ten důkladně kontroluje, zda je šifrování bezpečné: speciální USB „flešky“ jsou zašifrovány 256bitovým AES klíčem a jsou považovány za neprolomitelné. Přesto bezpečnostní firmě SySS stačila na jejich prolomení zhruba jedna minuta. Bylo zjištěno, že software pro Windows, který se stará o vstup hesel pro USB paměti, je chybný. Program totiž po úspěšném zadání hesla posílá do paměti vždy stejný znakový řetězec, aby se dešifrovala data. Expertům se pomocí jednoduchého nástroje podařilo předložit flešce pokaždé vhodný kód nezávisle na zadaném hesle. Postiženy jsou Kingston DataTraveler BlackBox, SanDisk Cruzer Enterprise FIPS Edition a Verbatim Corporate Secure FIPS Edition. Kingston už zahájil odvolávací akci.
INFO: http://syss.de/

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení