Menu

Provozujete Windows 11 na příliš slabém počítači? Brzy se vám může objevit nepříjemné oznámení

23.03.2022 17:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Provozujete Windows 11 na příliš slabém počítači? Brzy se vám může objevit nepříjemné oznámení

Provozujete Windows 11 na příliš slabém počítači? Brzy se vám může objevit nepříjemné oznámení | foto: Windows/Unsplash

Někteří uživatelé se v současné době setkávají se vtíravým oznámením Windows 11. Nová zpráva se na ploše zobrazuje v okamžiku, pokud nejsou splněny požadavky operačního systému na provozovaný hardware.

Podle informací serveru Windows Latest provádí Microsoft v současnosti testy s některými uživateli, kteří si instalovali systém Windows 11 na počítač, nesplňující požadavky systému a bez odpovídajících hardwarových nároků. S problémy se mohou setkat ti, kdo už na systém Windows 11 aktualizovali, ale doposud nepoužívají podporovaný hardware. Microsoft to celé chce do budoucna udělat srozumitelnější.

Uživatelům se v pravém dolním rohu obrazovky zobrazí překryvný text, který oznamuje, že "systémové požadavky nejsou splněny" spolu s uvedením použité verze systému Windows 11 a podrobnostmi o aktuálním sestavení použité verze.

O celé věci píše i server ArsTechnica a uvádí, že oznámení se zobrazuje pravděpodobně velkému množství uživatelů Windows 11. Zdá se, že Microsoft tento postup bude široce prosazovat.

Windows 11 s varováním: budou se oznámení objevovat ještě častěji?

Oznámení lze prozatím nalézt u dotčených uživatelů pouze na ploše a v nastavení systému Windows. Stále jej také můžete ignorovat, aniž byste se ze strany Microsoftu museli obávat některých omezení. Oznámení jsou v tuto chvíli pravděpodobně jen ochranou společnosti pro případ, že by v souvislosti s předčasným používáním Windows 11 skutečně došlo k nějakým poškozením.

V budoucnu by ale Microsoft mohl tato upozornění umístit ještě nápadněji, aby uživatele více odradil. Například by jimi mohl začít zakrývat části jiných oken a nastavit jim trvalou viditelnost.

Zdroj: Windows LatestArsTechnica

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    CHIP !!!

    Když jsem si doma postavil první desktop s procesorem 286, tak jsem si na doporučení koupil první CHIP.CZ ! Dodnes jsem Váš čtenář a baví mne upgreade software! Dnes mám notebook Lenovo S340 a Windows 10 ! Zvuk na pouhých 40% a zní super, baterie na The Full – 100% ! Počítač mne živil a dnes je to pro mne pouze zábava ! Šachy a YouTube ! Tak přeji krásný den do Prahy ! Ostravák- Kusyn Vladimír !

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení