Menu

První 20" tablet s rozlišením 4K

12.09.2013 10:15 | Redakce Chip + Přidat komentář
První 20" tablet s rozlišením 4K

První 20" tablet s rozlišením 4K | foto: CHIP

Panasonic Toughpad 4K UT-MB5 je první 20" tablet na světě s rozlišením 4K. Je určený pro profesionály v oborech prodeje, marketingu a médií. Tablet je odolný, výkonný a používá systém Windows 8 Pro. V prvním pololetí roku 2014 jej pak bude následovat specializovaný výkonný model pro 3D modelování a CAD aplikace.

Tablet Toughpad 4K UT-MB5 je profesionální odolný přenosný tablet, který nabízí nový zážitek z digitálního zobrazení díky rozlišení 4K, které má čtyřnásobek obrazových bodů než rozlišení Full HD – celkem 3840 x 2560 pixelů. Tablet byl navržen pro fotografy, marketéry a prodejce. 20" displejem má poměr stran 15 : 10 a hustotou zobrazení 230 dpi a vejde se na něj snadno i strana formátu A3.

Tento přenosný tablet je dodáván s elektronickým dotykovým perem, které umožňuje kreslení, přidávání poznámek a psaní jako na papíře. Pero dokáže pomocí infračervených signálů přesně rozeznat každý jednotlivý obrazový bod na displeji a s tabletem komunikuje pomocí rozhraní Bluetooth. Dokáže také rozeznat a zaznamenat sklon pera a rozlišuje 2048 úrovní přítlaku.

Jde o nejlehčí a nejtenčí 20" tablet. Váží 2,35 kg a jeho tloušťka je 12,5 mm. S procesorem Intel Core i5 vPro, až 8 GB RAM a grafickým adaptérem NVIDIA GeForce dokáže tablet UT-MB5 zobrazit videa v ultra vysokém rozlišení plynule a bez načítání do vyrovnávací paměti. Je dodáván s předinstalovaným systémem Windows 8.1 Pro. V kombinaci s příslušenstvím jako je stolní kolébka ho lze využít i jako stolní počítač.  Má port USB 3.0, slot pro kartu SD, konektor pro sluchátka a doplňkově i čtečku čipových karet. Kolébka navíc zajišťuje konektivitu přes rozhraní Ethernet a HDMI.

Pevný disk SSD o kapacitě 256 GB spolu s možností rozšíření paměti pomocí SD karty poskytují dostatek prostoru pro uložení aplikací a dat. Pro konektivitu na cestách je zařízení vybaveno rozhraními Bluetooth a WLAN. Vydrží pád z výšky až 76 cm (na spodní stranu, za provozu) a teploty v rozmezí +5 až +35 °C.

Výkonný model Toughpad 4K Performance, který bude dostupný od prvního pololetí roku 2014, je určen pro navrhování v aplikacích CAD a 3D simulaci. Bude vybaven výkonnějším procesorem Intel Core a grafickým adaptérem NVIDIA. Může tedy nahradit tradiční pracovní stanici pro CAD.

Standardní model tabletu Toughpad 4K UT-MB5 bude dostupný od listopadu 2013 za maloobchodní cenu od 4 509 € bez DPH. Dostupnost a ceny modelu Toughpad 4K Performance budou oznámeny později.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení