Menu

První 3.1 soundbar Dolby Atmos s 3D virtuálním prostorovým zvukem

26.01.2018 07:25 | Milan Loucký + Přidat komentář
První 3.1 soundbar Dolby Atmos s 3D virtuálním prostorovým zvukem

První 3.1 soundbar Dolby Atmos s 3D virtuálním prostorovým zvukem | foto: CHIP

Prémiový zvukový projektor HT-ZF9 s Dolby Atmos přináší díky virtuální technologii Sony novou úroveň inspirativního audia kinematografické kvality.

Díky nové technologii Vertical Surround Engine si můžete vychutnat virtuální trojrozměrný prostorový zvuk, který vás zcela pohltí – aniž byste k tomu potřebovali stropní nebo nahoru vyzařující reproduktory.

Kromě toho představuje společnost Sony také zvukový projektor HT-XF9000 s předními 2k reproduktory, jejichž design je koncipován tak, aby elegantně ladil s vaším televizorem. Tento 2.1k zvukový projektor má možná méně reproduktorů, ale rovněž nabízí vlastnosti prostorového kinematografického zvuku Dolby Atmos a Vertical Surround Engine.

Technologie Vertical Surround Engine u zvukového projektoru HT-ZF9 dokáže věrně reprodukovat vjem helikoptéry přelétající nad hlavou. V kombinaci s technologií S-Force Pro Front Surround, která zdokonaluje přední prostorové zvukové pole. Může tak pro vás být těžko uvěřitelné, že tento zvuk vychází z 3.1k zvukového projektoru. Navíc si můžete užívat virtuální trojrozměrný zvuk také u obsahu bez Dolby Atmos a DTS:X díky tlačítku „Vertical S“ na dálkovém ovladači, který dokáže namíchat z 2k stereo obsahu až 7.1.2k a vytvořit tak špičkovou kvalitu.

Nebo je také možné přidat pár zadních reproduktorů SA-Z9R, které byly exkluzivně navrženy tak, aby doplňovaly HT-ZF9 a mohou ještě rozšířit váš požitek z prostorového zvuku na konfiguraci reproduktorů pro skutečný prostorový zvuk.

Model HT-ZF9 podporuje 4K HDR a Dolby Vision pass-through, takže původní kvalita obrazu prochází přímo projektorem do vašeho televizoru, aniž by docházelo ke ztrátě kvality, barvy, čistoty či jasu. Pokud jde o audio, podporuje model HT-ZF9 formáty audia ve vysokém rozlišení, včetně přehrávání z USB zdroje. Nebo si také můžete užívat jakékoli další hudební soubory v kvalitě blížící se vysokému rozlišení zvuku z vašeho mobilního zařízení prostřednictvím Bluetooth připojení díky technologii DSEE HX (Digital Sound Enhancement Engine HX technology).

Oba modely zvukových projektorů HT-ZF9 a HT-XF9000 byly navrženy tak, aby dokonale doplňovaly řadu nových televizorů Sony Bravia. Design obou soundbarů. Navíc se zbavíte kabelů, protože se dají připojit k televizoru přes Bluetooth, abyste se vyhnuli změti drátů.

Model HT-ZF9 je vybaven Wi-Fi, takže můžete jednoduše těžit z výhod vestavěného Chromecastu a spolupráce s Google Assistant – umožňující vychutnat si nové hudební zážitky prostřednictvím hlasového ovládání. Hlasem můžete ovládat chytrý reproduktor a přehrávat prostřednictvím HT–ZF9 hudbu ze streamovacích služeb, nebo si můžete zvolit přehrávání ve více místnostech, které zařídí, aby zněla stejná hudba zároveň v celém domě. Díky Spotify Connect, které projektor také nabízí, je vše, co potřebujete otázkou několika málo kliknutí. Kromě toho vám inovované a intuitivní uživatelské rozhraní, které slouží snazšímu užívání, usnadní nastavení a používání společně s vaší televizí.

Se dvěma HDMI vstupy a jedním výstupem u modelu HT-ZF9 můžete ke zvukovému projektoru připojit více přístrojů a rozšířit tak systém domácího kina. Oba modely disponují také Bluetooth konektivitou a USB vstupy. Díky tomu můžete poslouchat hudbu z mobilních zařízení nebo z USB pamětí.

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení