Menu

První 4K OLED televize

08.09.2014 20:33 | Pavel Trousil + Přidat komentář
První 4K OLED televize

První 4K OLED televize | foto: CHIP

Společnost LG Electronics na veletrhu IFA v Berlíně uvedla první komerčně dostupnou OLED televizi s rozlišením 4K (3840×2160) na světě. V nabídce jsou modely ve velikosti 77 a 65 palců a skvělý obraz podtrhuje i zakřivený displej.

lg-ifa-2014-4k-oled-tv-line-up-nahled

LG 4K OLED TV využívá základní panel vyvinutý společností LG Display. Ten využívá patentovanou technologií LG Four-Color Pixel WRGB. Díky 33 milionům subpixelů věrně zobrazuje barvy při zachování výjimečného kontrastu. Sytější a přirozenější barvy a samostatně nasvícené pixely zaručují například reálnou černou barvu i plynulý běh obrazu.

Modely 65EC9700 a 77EG9700 mají designový displej a mohou být zavěšeny na zeď. Vícekanálový zvukový systém ULTRA SURROUND byl vytvořen ve spolupráci se společností Hartman Kardon. Televize LG 4K OLED bude k vidění na veletrhu IFA v Berlíně do 10. září. Na českém trhu budou 4K OLED televize dostupné ve čtvrtém kvartálu 2014.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení