Menu

První certifikované produkty HDR10+

28.08.2018 11:57 | Pavel Trousil + Přidat komentář
První certifikované produkty HDR10+

První certifikované produkty HDR10+ | foto: CHIP

IFA 2018: Společnost HDR10+ Technologies, společný podnik firem 20th Century Fox, Panasonic a Samsung Electronics, představuje první certifikované produkty a také první uživatele licenčního programu HDR10+.

Společnosti Panasonic a Samsung také ohlásily aktualizace firmware pro modely televizorů 2018, díky nimž nabízejí podporu HDR10+ pro běžné uživatele. Technologie HDR10+ vylepšuje současné formáty High Dynamic Range (HDR) a HDR10. Optimalizuje obraz pomocí dynamického mapování tonality, což zahrnuje úpravu jasu, barevné sytosti i kontrastu na úrovni jednotlivých snímků. Výsledkem je lepší divácký zážitek, při němž se kvalita obrazu přibližuje filmovému originálu.

panasonic-dpub820-and-dpub420-support-hdr10-nahled

Licenční program HDR10+ označený vlastním logem je zárukou, že všechny produkty odpovídající standardu HDR10+ splňují náročná kritéria obrazové kvality v následujících oblastech :

  • Certifikát o kvalitě zobrazení je zárukou, že přístroj odpovídá požadavkům na vlastnosti obrazovky, maximální jas a jeho stabilitu, případně na rozsah barevné palety.
  • Certifikát o zpracování metadat je zárukou, že přístroj naplňuje požadavky na kvalitu a přesnost přenosu metadat mezi jednotlivými uživatelskými rozhraními. Certifikát o zachování tonality je zárukou, že přístroj plní požadavky na tonální mapování na základě metadat technologie HDR10+ (např. při zachování stínů).
  • Certifikát Ultra HD Blu-ray je zárukou, že přístroj odpovídá požadavkům na zpracování a přesnost přenosu metadat HDR10+ přes uživatelské rozhraní HDMI.

 dims-nahled

V závislosti na okolnostech lze certifikát získat buď autocertifikací, nebo prostřednictvím autorizovaného testovacího centra (ATC). Prvními centry pro HDR10+ jsou Allion a TTA.

Společnost HDR10+ Technologies, LLC aktivně navazuje partnerské vztahy s firmami prostřednictvím vlastního ekosystému, v jehož rámci se do licenčního programu přihlásilo více než 80 společností (některé již všechny podmínky splnily). Registrace do programu je snadná, hlásit se mohou firmy poskytující obsah, výrobci obrazovek, výrobci Blu-ray přehrávačů a set-top boxů, prodejci integrovaných obvodů a další společnosti. Platí se jen základní administrativní poplatek, jinak je účast zdarma. Seznam firem zapojených do programu HDR10+ je k dispozici zde

Společnost 20th Century Fox hodlá technologii HDR10+ využít v celé řadě nových produktů. Studio v současnosti zvažuje hned několik titulů, které by mělo v následujících týdnech představit.

Společnost Panasonic s radostí oznamuje, že díky aktualizaci firmwaru má nyní většina našich 4K modelů uvedených v roce 2018 certifikát HDR10+. Naši zákazníci si tedy budou moci užít obraz v té kvalitě, o jakou skutečně usilovali tvůrci,“ dodal Toshiharu Tsutsui, ředitel televizní divize společnosti Panasonic.

Máme velkou radost, že většina naší modelové řady pro rok 2018 má certifikát HDR10+,“ připojil svůj komentář Bill Mandel, viceprezident pro průmyslové vztahy společnosti Samsung Research America. „V současné době spolupracujeme i s dalšími uživateli technologie HDR10+, kteří vyrábějí nejrůznější součástky, integrované obvody nebo televize, aby se z nové technologie mohlo těšit maximální množství zákazníků.“

„Jsme rádi, že se podílíme na dění kolem této nové a tolik slibné technologie. Jako nezávislé autorizované testovací centrum poskytuje firma Allion uživatelům technologie HDR10+ vylepšený testovací a certifikační proces a hodláme v tom i nadále pokračovat,“ komentoval to Denver Mishima, šéf divize pro normy společnosti Allion Japan Inc.

Společnost TTA má radost, že může spolupracovat s výrobci obrazovek i poskytovateli obsahu na vývoji nové technologie HDR10+. Těšíme se, že k tomu naše testovací a certifikační služby budou i nadále přispívat,“ prohlásil Park Yongbum, viceprezident společnosti TTA.

Další informace o licenčním a certifikačním programu HDR10+ včetně předloh smluv jsou k dispozici na webu

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení